Bratislava 15. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Jakub Kotian)
 
Poslanec Národnej rady Anton Hrnko (SNS) vo svojom vystúpení v parlamente apeloval, nech politici viac zdôrazňujú potrebu mieru, ako vyvolávajú konflikty a označujú niektoré štáty za hrozbu

Na snímke poslanci Anton Hrnko (SNS) a Martin Poliačik (PS)

“To, že nemáme bezpečnostnú stratégiu, ktorá by jednoznačne pomenovala Rusko ako hrozbu, je vaša zodpovednosť, vy ste ju odtiaľto stiahli,” uviedol v Národnej rade Martin Poliačik, podľa Antona Hrnka “ako vystrelený, keby si práve dal dvojité latté a raw mrkvový koláč”. Komentoval vystúpenie nezaradeného poslanca a člena Progresívneho Slovenska.
Hrnko v tejto súvislosti tvrdí, že dlhodobo odsudzuje takéto militantné správanie, obzvlášť, keď vidíme, čo sa v globálnej politike deje. “Žiaľ, z úst mladšej generácie politikov je stále viac slovo mier nahrádzané slovom vojna a namiesto všeobecného spojenectva v prospech ľudstva podporujú rozdeľovanie sveta a účelné nálepkovanie.”
“Rusko nebolo, nie je a nemá tendenciu stať sa nepriateľom Slovenskej republiky. Prečo by to robilo? Slovensko je nejakým nepriateľom Ruska? Slovensko nikdy nebolo nepriateľom Ruska a my ako malý národ si nepotrebujeme robiť nepriateľov,” uviedol vo vyhlásení Hrnko.
Poslanec SNS ďalej dodal, že pokiaľ bude na svojich nohách stáť, tak bude hovoriť, že Európa je odsúdená na spoluprácu s Ruskom, pretože Rusko je veľká krajina a jednoducho nemôže byť trvalý mier v Európe v nepriateľstve proti Rusku. “A či sa vám to páči alebo nepáči, je to tak.”
 

 
Príspevok Hrnko odkazuje Poliačikovi: “Rusko nemá tendenciu stať sa nepriateľom Slovenskej republiky” zobrazený najskôr Hlavné správy.