Bratislava 2. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Podľa Poslanca Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina, mali členovia SNS na pokyn vedenia v michalovskom a sobraneckom okrese zbierať podpisy pre občianskeho kandidáta Štefana Harabina (Viac TU)

Na snímke podpredseda Slovenskej národnej strany Anton Hrnko

Či sa tak deje na príkaz vedenia, alebo tak konajú funkcionári v okresoch na vlastnú päsť, sme sa opýtali podpredsedu SNS Antona Hrnka.
 
Podľa poslanca Pčolinskeho chodia vaši členovia v bundách s logom SNS zbierať podpisy pre občianskeho kandidáta Harabina. Majú na to skutočne príkaz z centrály, ako tvrdí Pčolinsky, alebo tak robia bez vášho vedomia?
Ide zjavne o podvrh. Dnes už nemožno veriť, najmä v stranách, ako je tá, v ktorej pôsobí pán Pčolinský, že ich členovia majú vôbec nos medzi očami. Pán kandidát strany so zjavne čudným pozadím asi nevie ináč zaujať obecenstvo, hovorím obecenstvo, lebo pochybujem, že má reálnych voličov, tak šíri to, čomu sa dnes hovorí fejková správa. V SNS nie je žiadna frakcia, ktorá by  mala záujem pôsobiť pôsobiť v rozpore s oficiálnou politikou strany. Ale je možné, že pán Pčolinský a spol. si vedia objednať štatistov, ktorí im podobné divadlo zahrajú.
Na otázku, či SNS neuvažuje, že by podporila občianského kandidáta a nepostavila vlastného kandidáta, neodpovedal.
 
A čo si o údajnej  podpore od členov SNS myslí samotný kandidát Štefan Harabin?
Podpora od členov ako aj od voličov SNS ma mimoriadne teší.
SNS je tu od vzniku samostatného Slovenska a každé vedenie je vždy iba historickou epizódou v jej existencii a napredovaní. Ako občiansky kandidát, ktorého programom je ochrana slovenskej štátnosti, zvrchovanosti a kresťanskej rodiny zastupujem i záujmy voličov tejto strany.  Preto aktivita časti jej členov na moju podporu by bola logická, samozrejme za predpokladu, že si poslanec Pčolinsky nevymýšľa.
 
Zbiera vám ešte niekto podpisy?
Predseda združenia ktoré mi zbiera podpisy Marián Tkáč ma informoval, že potrebný počet podpisov už je vyzbieraný. Niekoľko párov dobrovoľníkov ešte zbiera na východe Slovenska podpisy do rezervy, ale nie v Michalovciach ani v Sobranciach.
 
Príspevok Hrnko o údajnom zbere podpisov pre Harabina členmi SNS: Poslancom zo Sme rodina nemožno veriť ani nos medzi očami zobrazený najskôr Hlavné správy.