Bratislava 22. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Slovenský hokejový útočník Marek Hrivík predčasne ukončil prebiehajúcu sezónu už v decembri. Premiérový angažmán v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) mu pritom vychádzal dobre, keď patril medzi lídrov Viťazu Podoľsk a v 26 zápasoch nazbieral 15 bodov (8+7)

Na snímke Marek Hrivík

Rodákovi z Čadce sa však nevyhli zdravotné problémy. Najskôr ich pripisoval následkom otrasu mozgu, ale až vyšetrenia na neurologickej klinike v USA konkrétnu určili príčinu jeho ťažkostí.
“V Minnesote som sa snažil rehabilitovať po zranení, ktoré ma trápi. Navštevoval som špeciálnu neurologickú kliniku. Lekári napokon zistili, že mám problémy s krkom a očami. Nadväzujú na predošlé zranenie. Otravujú ma už dlhšie, preto som aj rozviazal zmluvu s Viťazom Podoľsk. Teraz ďalej rehabilitujem a chcem sa dobre pripraviť na ďalšiu sezónu,“ vysvetlil 27-ročný Hrivík pre denník Šport.
Produktívnemu centrovi odporučil návštevu kliniky v USA jeden z bývalých spoluhráčov, ktorý mal podobné symptómy. “V Spojených štátoch mi veľmi pomohli, cítim sa oveľa lepšie ako predtým. Predovšetkým musím posilniť svaly očí, ktoré ma trápia. Pôvodne som si myslel, že všetky moje zdravotné problémy súvisia s minuloročným otrasom mozgu, ktorý som utrpel ešte počas pôsobenia v zámorí. Ukázalo sa, že ani ten pravdepodobne nebol správne diagnostikovaný. Bol som na klinike päť dní a už po dvoch dňoch sa mi výrazne uľavilo.“
Hrivíkovi dodali pokroky v rekonvalescencii optimizmus a momentálne sa už pomaly pripravuje na nasledujúcu sezónu, ktorú môže opäť stráviť v KHL. “Mal som zmluvu na dva roky, zrušili sme ju len pre túto sezónu. Stále mám teda kontrakt pre budúci ročník KHL. Dohodli sme sa, že sa potrebujem dať dokopy. Nechcel som držať miesto pre cudzinca, preto sme prerušili spoluprácu,” pokračoval útočník so skúsenosťami z NHL, ktorý sa s určitosťou nepredstaví na domácom svetovom šampionáte v Bratislave a v Košiciach. “Veľmi som sa na turnaj tešil. Chcel som spraviť všetko pre to, aby som sa dostal do konečnej nominácie. Žiaľ, budem v nej chýbať. Potreboval som dať si zdravie dokopy. Obetoval som sezónu, aby som mohol hrať možno aj ďalších desať. Verím, že si v budúcnosti ešte na šampionátoch zahrám v reprezentačnom drese,“ zaželal si odchovanec žilinského hokeja.
 
Príspevok Hrivík zistil príčinu dlhodobých zdravotných problémov, sústredí sa už na ďalšiu sezónu zobrazený najskôr Hlavné správy.