Bratislava 29. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Peter Hraško končí ako šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informovala o tom polícia na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti Facebook s tým, že dočasne uvažuje policajný prezident Milan Lučanský poveriť vedením NAKA Patrika Juríka

Na snímke riaditeľ Národnej kriminálnej Peter Hraško

Hraško neodchádza definitívne z Policajného zboru SR, ale má policajnému prezidentovi Lučanskému oznámiť do konca kalendárneho roka, kde by chcel v rámci polície pôsobiť. Menovanie nového riaditeľa NAKA prenechá Lučanský novému policajnému prezidentovi.
„Napriek tomu, že ešte nebolo ukončené disciplinárne konanie, dohodol som sa s riaditeľom NAKA Petrom Hraškom o jeho ďalšom pôsobení v Policajnom zbore. Do konca roka mi oznámi miesto v Policajnom zbore, kde by chcel ďalej pracovať. Bude to miesto v inej policajnej zložke ako Národná kriminálna agentúra. Na funkcii riaditeľa NAKA bude do konca roka 2018. Keďže som dočasný prezident Policajného zboru, miesto po ňom neobsadím, nechám to na nového policajného prezidenta. Uvažujem o tom, že poverím riadením NAKA terajšieho zástupcu riaditeľa NAKA Patrika Juríka,” uviedol Lučanský.
 
Príspevok Hraško ako šéf Národnej kriminálnej agentúry končí zobrazený najskôr Hlavné správy.