New York 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

České tenistky Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková postúpili do finále ženskej štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open
Na snímke česká tenistka Lucie Hradecká

V piatkovom semifinále ako siedme nasadené vyradili krajanky Barboru Strýcovú s Luciou Šafářovou v dvoch setoch 6:2, 7:5. V boji o titul sa stretnú s druhým nasadeným taiwansko-švajčiarskym párom Yung-Jan Chan, Martina Hingisová, ktorý vyradil čínsko-indickú dvojicu Šuaj Pcheng, Sania Mirzová po výsledku 6:4, 6:4.
Hradecká hrá s o 11 rokov mladšou Siniakovou iba od začiatku tohto roka. Na okruhu WTA postúpili do finále už piatykrát, no všetky štyri doterajšie súboje o titul prehrali.
ženy – štvorhra – semifinále:
Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková (7-ČR) – Barbora Strýcová, Lucie Šafářová (3-ČR) 6:2, 7:5, Yung-Jan Chan, Martina Hingisová (2-Taiwan/Švajč.) – Šuaj Pcheng, Sania Mirzová (4-Čína/India) 6:4, 6:4

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.