Moskva 26. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vasilij Batanov)
 
Agentúra Sputnik a televízna stanica RT robia svoju prácu kvalitne a profesionálne a všetky sťažnosti Západu na ne sú dôsledkom ich popularity, uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová

Na snímke hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová

Podľa Zacharovovej, ak sa na Západe snažia zablokovať prácu médií, je to znamenie, že tam majú záujem publika a “získali nejakú váhu.
“Čo sa stalo v posledných niekoľkých rokoch, keď sa Sputnik začal dostávať do všetkých správ, ako médium, proti ktorému treba bojovať? Prišli ľudia, ktorí začali pracovať efektívne a začali ich počúvať aj čítať, to je všetko!” uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničia.
Zacharovová poznamenala, že ľudia po celom svete majú záujem získať objektívne informácie.
“Ja vám môžem uviesť jeden príklad – je to Russia Today. Keď prichádzaš na Stredný východ, chápeš, že Russia Today nielen sledujú, ale nikto si už nedokáže predstaviť život bez kanála Russia Today v arabčine,” povedala v rozhovore pre FAN.
Diplomatka zdôraznila, že Sputnik a RT dostávajú štátnu pomoc, ktorá je neporovnateľná s rozpočtami ich západných kolegov.
“Otázkou je, že akonáhle sa médiá stávajú súperovi na základe normálnej a zdravej konkurencie v rámci práva, získavajú publikum, hneď platí pravidlo, že žiadne pravidlá ďalej neexistujú,” uzavrela.
 
Príspevok Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Zacharovová pochválila Sputnik a RT zobrazený najskôr Hlavné správy.