Bratislava 24. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:tomio.cz)
 
Predseda SPD Tomio Okamura nezostal stranou ohľadom slovenských prezidentských volieb a na svojom Facebooku sa podelil o dojmy z víťazstva Zuzany Čaputovej. Podľa neho podporuje likvidáciu tradičných hodnôt a suverenity Slovenska a ohrozuje jednotu V4

Tomio Okamura

“Prvé kolo slovenských prezidentských volieb vyhrala zdanlivo neznáma právnička a aktivistka, ktorá predstavuje všetko, čo by mala tradičná slovenská spoločnosť odmietnuť a všetko, čo sa, naopak, snaží bruselská lobby zlikvidovať. Zuzana Čaputová otvorene podporuje likvidáciu tradičnej rodiny a tradičných európskych kresťanských hodnôt a podporuje likvidáciu suverenity národných európskych štátov, “varuje šéf SPD.
Podľa Okamuru je úspech Čaputovej “víťazstvom dlhoročnej kampane, ktorá vyvrcholila zneužitím kriminálnej vraždy novinárov k pokusu o protivládny prevrat, ktorý mal zmeniť výsledky demokratických volieb”. V prípade víťazstva bude podľa Okamuru uchádzačka o úrad prezidenta pokračovať v politike súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku.
“Čaputová je ideovým nástupcom súčasného prezidenta Kisku s tým, že je radikálnejšia a hovorí nahlas to, čo si Kiska len myslel,” tvrdí Okamura.
Vyjadril však nádej, že sa Čaputovej nepodarí zmeniť politiku slovenskej vlády. V opačnom prípade hrozí, že dôjde k porušeniu jednoty Vyšehradskej skupiny a “jej kritického prístupu k migrantom a k politike Bruselu”. To bude podľa neho ten najhorší možný scenár.
Predtým víťazstvo Čaputovej okomentovali aj iní českí politici. Predseda poslaneckého klubu TOP 09 napríklad vyjadril radosť, že v druhom kole sú dve jasne proeurópske osobnosti. Dodal, že túto skutočnosť Slovákom závidia. Europoslanec Jaromír Štětina napísal, že “Slovensko má šancu”.
 
Príspevok “Hovorí nahlas to, čo Kiska si len myslel”: Okamura prezradil, čo hrozí ČR v prípade víťazstva Čaputovej na Slovensku. V hre sú tradičné hodnoty, suverenita a jednota V4 zobrazený najskôr Hlavné správy.