Berlín 17. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)
 
Nemecká kancelárka Angela Merkelová neplánuje usporiadať mimoriadne stretnutie s predstaviteľmi niekoľkých ďalších krajín EÚ, ktoré – podobne ako Nemecko – zasiahla migračná kríza. Pre agentúru DPA to v nedeľu uviedol hovorca spolkovej vlády, ktorý tak poprel správu zverejnenú denníkom Bild.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

“Žiadny osobitný summit EÚ nie je naplánovaný. Zvolanie takéhoto summitu je v kompetencii inštitúcií Európskej únie,” povedal hovorca.
Dodal, že nemecká vláda o otázke migrácie priebežne diskutuje s rôznymi členskými štátmi a Európskou komisiou.
Podľa denníka Bild sa toto stretnutie malo uskutočniť pred plánovaným summitom EÚ, ktorý sa uskutoční 28. a 29. júna. Merkelová na ňom chcela diskutovať o možných riešeniach migračnej otázky s politikmi z Grécka, Talianska a Rakúska.
Správa o údajnej vrcholnej schôdzke sa objavila v čase vrcholiaceho sporu medzi Merkelovou a ministrom vnútra Horstom Seehoferom, ktorý chce pritvrdiť postoj Nemecka v oblasti migrácie a sprísniť kontroly na hraniciach.
Nemecká kancelárka v súčasnosti uprednostňuje spoločný postup krajín EÚ pri riešení migračnej krízy pred jednostrannými krokmi.
 
Príspevok Hovorca: Merkelová neplánuje stretnutie o migrácii s vybranými krajinami EÚ zobrazený najskôr Hlavné správy.