Budapešť/Viedeň 12. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Maďarská vládna strana Fidesz sa neobáva, že by ju vylúčili z Európskej ľudovej strany (EPP/EĽS). Zdôraznil to v pondelok vo Viedni tamojším novinárom hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács

Na snímke hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács

Podľa agentúry MTI, ktorá citovala z rakúskej agentúry APA, hovorca zdôraznil, že Fidesz je pravdepodobne najsilnejšou stranou európskych ľudovcov z hľadiska voličskej podpory doma, ale aj z hľadiska svojej stability v uplynulých ôsmich rokoch.
“Na minulotýždňovom helsinskom zjazde EPP nezaznelo, že by niekto žiadal vylúčenie Fideszu,” povedal Kovács. Pripomenul, že premiér a predseda Fideszu Viktor Orbán podporil víťazného kandidáta na post volebného lídra EPP v budúcoročných eurovoľbách Manfreda Webera, a že Fidesz presadzuje praktické riešenia “diktované zdravým rozumom”, o ktoré sa chce podeliť.
Hovorca maďarskej vlády podotkol, že liberálne krídlo EPP, ktorého časť kritizuje Fidesz a požaduje jeho vylúčenie, je odsúdené na neúspech, pretože má “názory odtrhnuté od reálneho sveta”.
 
Príspevok Hovorca maďarskej vlády vo Viedni: Fidesz sa neobáva, že by ho vylúčili z EPP zobrazený najskôr Hlavné správy.