USA/Rusko 24. marca 2017 (HSP/politico/Foto: TASR/AP-Mikhail Metzel)

Hovorca Bieleho domu Sean Spicer na otázky niektorých novinárov ohľadom bývalého manažéra kampane Donalda Trumpa (Paula Manaforta) a jeho údajného napojenia na Rusko odpovedal, že “bola to práve Hillary Clintonová, ktorá mala široké kontakty na Rusov”. O tomto jeho odkaze Clintonovej informujú viaceré americké médiá

Na snímke Vladimír Putin a Hillary Clintonová

Spicer pre novinárov uviedol, že Clintonovej manažér kampane John Podesta bol na čele energetickej spoločnosti, ktorú zastrešoval práve Kremeľ, pričom jeho brat Tony Podesta loboval proti uvaleniu amerických sankcií voči ruským bankám.

Okrem toho obvinil bývalú štátnu sekretárku Hillar Clintonovú z “omnoho užších vzťahov s Ruskom”, než by ich mal Trump.

“Ako štátna sekretárka Hillary Clintonová spolu s Obamovou administratívou schválila obchod, ktorý dal Rusom jednu pätinu amerických uránových rezerv. Jej manžel, bývalý prezident Bill Clinton, zinkasoval viac než pol milióna dolárov za svoj príhovor v prospech obchodu práve od banky, ktorá bola do tohto obchodu zaangažovaná. A Vladimír Putin osobne zavolal bývalému prezidentovi a poďakoval mu za tento príhovor.”

Manafort, ktorý bol šéfom prezidentskej kampane Donalda Trumpa, rezignoval v auguste minulého roku po tom, čo sa v médiách objavili správy o jeho obchodných zmluvách s pro-ruskými politickými silami na Ukrajine. Najnovšie agentúra AP priniesla, že Manafort podpísal v roku 2006 zmluvu na 10 miliónov dolárov, ktorá mala byť v záujme istého ruského miliardára blízkeho Putinovi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.