Budapešť/Bratislava 19. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Balazs Mohai)

Hosťom druhého summitu predsedov vlád v rámci aktuálneho maďarského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke (V4), ktorý sa začal dnes v Budapešti, bude izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanyahu

Premiéri Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska – Bohuslav Sobotka Viktor Orbán, Beata Szydlová a Robert Fico – budú s Netanjahuom v tomto rozšírenom formáte rokovať o bezpečnostnej a ekonomickej spolupráci.
Predseda izraelskej vlády pricestoval na návštevu Maďarska v rámci európskeho turné v pondelok z Paríža. V utorok rokoval s Orbánom a stretol sa aj s prezidentom Jánosom Áderom.
Ministerskí predsedovia V4 budú najskôr diskutovať o konkrétnych oblastiach spolupráce v rámci tohto zoskupenia, o problematike dvojakej kvality produktov v Európskej únii a o ďalších dôležitých otázkach celoeurópskeho významu.
V rámci rozšírených formátov V4 sa v úvode maďarského predsedníctva 4. júla uskutočnilo v maďarskom hlavnom meste rokovanie s prezidentom Egypta Abdalom Fattáhom Sísím.
Maďarsko predsedá vyšehradskému zoskupeniu od 1. júla, rotujúce ročné predsedníctvo prevzalo od Poľska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.