Washington 3. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-AP/Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že uvažuje aj o odstúpení USA od dohody o voľnom obchode s Južnou Kóreou. To by ale mohlo vyvolať napätie medzi oboma krajinami, a to v čase, keď Washington a Soul riešia krízu okolo  Severnej Kórey
Na snímke prezident USA Donald Trump

Trump v Houstone na otázku novinárov, či plánuje niečo urobiť s päťročnou americko-kórejskou obchodnou dohodou, odvetil, že o tom uvažuje.
Podľa denníka Washington Post, ktorý sa odvolal na niekoľko zdrojov oboznámených so situáciou, Trump dal pokyny svojim poradcom, aby pripravili odstúpenie od zmluvy. A to aj napriek odmietavému postoju ministra obrany Jima Mattisa.
Trump už v predvolebnej kampani avizoval, že zmení obchodné zmluvy a bude sa snažiť dosiahnuť výhodnejšie dohody pre USA. Terčom jeho kritiky sú najmä štáty, ktoré majú veľké prebytky v obchodnej výmene s USA.
Americký prezident je tiež proti mnohostranným obchodným zmluvám. V januári, po nástupe do funkcie, odstúpil od dohody o Transpacifickom partnerstve (TTP), do ktorej sa zapojilo 12 štátov ázijsko-tichomorského regiónu.
Minulý mesiac USA začali rokovania s Kanadou a Mexikom o zmenách v severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA), ktorú Trump opakovane označil za najhoršiu obchodnú dohodu vôbec.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.