Riaditeľ Čistého dňa Peter Tománek s manželkou Zuzanou vyšli so šokujúcim obvinením.

Podľa ich slov nemenovaný opozičný poslanec udržiaval kontakt s maloletým závislým dievčaťom na úteku a písal jej správy so sexuálnym podtónom. Následne sa k tomu priznal Boris Kollár (51), ktorý dokonca zverejnil aj lascívnu komunikáciu s neplnoletou Simonou.

Tománková obvinila politika, že nenahlásil polícii informácie o nezvestnom, vtedy 15-ročnom drogovo závislom dievčati. Dievča, s ktorým bol poslanec v kontakte na facebooku, kde zverejnilo erotické fotografie, utieklo z Čistého dňa a polícia po ňom pátrala viac ako dva mesiace. Incident sa stal pred 3-4 rokmi. Multiotecko a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár následne priznal, že s dievčinou bol v kontakte od mája 2014. „Áno, písal som si s dievčaťom, o ktorom som netušil, že malo 15 rokov a ani som netušil, že bolo chovankyňou resocializačného zariadenia. To mi dievčina napísala až v minulom roku, keď prepukla kauza Čistý deň,“ spomína. Zároveň tvrdí, že sa s ňou nikdy nestretol.

„Áno, ak mi dievčina napísala niečo koketné, ja som odpísal a koketoval som tiež. Nemám problém celú komunikáciu dať polícii, ktorá ma už kontaktovala,“ povedal Kollár. Komunikáciu dal k dispozícii aj médiám. Obvinenia považuje za diskreditáciu. Ako dôkaz ukázal fotografiu Tománkovej s Mariánom Kočnerom a bývalým príslušníkom SIS Petrom Tóthom, ktorá mala vzniknúť v stredu doobeda.

Úryvok z prepisu:

B.K.: Chcem taaaaa
X.Y.: už za chvíľu ma budeš mať
B.K.: Vysukaaaaame saaaaaaaaaa
B.K.: Pomilujem si ta
X.Y.: uuh tak to už aby si bol domaa :))
B.K.: Už coskoro

zdroj: cas.sk