Horskí záchranári pomáhali zranenému 73-ročnému českému skialpinistovi

Starý Smokovec 26. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-ZHS)

Českí skialpinista počas pádu utrpel mnohopočetné poranenia dolných končatín, rebier, chrbtice a hlavy

Pomoc Horskej záchrannej služby (HZS) si vyžiadalo ťažké zranenie 73–ročného českého skialpinistu, ktorý v sobotu 25. marca večer pri lyžovaní v centrálnom žľabe z Vysokej smerom do Dračej dolinky spadol. Počas približne 200-metrového pádu utrpel mnohopočetné poranenia dolných končatín, rebier, chrbtice a hlavy. Po páde bol v krátkom bezvedomí.

Ilustračné foto

Nachádzal sa približne 150 výškových metrov nad dnom Dračej dolinky. Na mieste s ním boli aj ďalší dvaja skialpinisti, ktorí udalosť nahlásili a poskytli GPS súradnice svojej polohy.

Lyžiarovi prišli na pomoc profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS zo Starého Smokovca. Po príchode postihnutého vyšetrili a poskytli mu nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. Zabezpečili ho do nosidiel a pomocou lanovej techniky ho spustili z exponovaného terénu do Zlomiskovej doliny. Odkiaľ pokračovali k Chate pri Popradskom plese, kde ho naložili do terénneho vozidla a previezli k privolanej sanitke. Tá ho odviezla do nemocnice v Poprade. Záchranná akcia bola ukončená v nedeľu v skorých ranných hodinách.

Informáciu zverejnila na svojej webovej stránke HZS.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.