Berlín 29. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Stringer)
 
Poslanec SPD Radim Fiala na svojom facebookovom účte reagoval na článok, v ktorom sa uvádza, že nemeckí angažovaní “umelci” zostavujú zoznamy ľudí, ktorí demonštrovali v meste Saská Kamenica (Chemnitz). Podľa neho je to horšie ako v období nacizmu

Chemnitz. Demonštrácia

To je horšie ako v období nacizmu. Nemeckí umelci organizujú zostavovanie verejných zoznamov ľudí, ktorí si dovolili pred niekoľkými mesiacmi vyjsť demonštrovať do ulíc nemeckého mesta Chemnitz, aby vyjadrili svoj odpor k imigrácii a kriminalite imigrantov,uviedol Fiala.
Článok bol uverejnený na webe agentúry Reflex. V ňom sa s odvolaním na anglickojazyčný web nemeckej verejnoprávnej stanice Deutsche Welle tiež píše, že nemeckí umelci zatiaľ zverejnili fotografie okolo 7 000 demonštrujúcich nemeckých obyvateľov. Cieľom tejto skupiny je dosiahnuť vyhodenie demonštrantov z práce. Za poskytovanie informácií a mien o zamestnávateľoch demonštrantov je vypísaná finančná odmena. Samotný web Deutsche Welle označil demonštrantov za krajnú pravicu.
Opäť sa nám ukazuje” západná liberálna demokracia” v praxi. Kto nesúhlasí s neomarxizmom, multikulturalizmom, bude sluniečkarmi urážaný, vyhadzovaný z práce a označovaný za fašistu, myslí si poslanec.
Podľa neho na Západe dávno nie je demokracia.
“Toto nie je Západ, kam sme chceli po páde komunizmu. Pred týmto islamizovaným a neomarxistickým sluniečkarskym Západom sa musíme naopak ochrániť,napísal Fiala.
Rovnako, ako to robia nemeckí angažovaní umelci, sa pri rôznych podobných príležitostiach správajú aj pseodoumelci a pseudoosobnosti na Slovensku. Zostavujú zoznamy nepohodlných občanov, očierňujú ich a škandalizujú, vyvíjajú tlak na ich zamestnávateľov a požadujú ich vyhodenie z práce (čo sa im už vo viacerých prípadoch aj podarilo). Týmto správaním podobne ako nemeckí angažovaní umelci aj tí slovenskí podkopávajú demokraciu a zavádzajú sem prvky fašizmu a totality.

Netreba však na týchto angažovaných strážcov neomarxizmu zabudnúť. Je potrebné zostaviť zoznamy týchto angažovaných pseudoosobností a pomáhajúcim im novinárov, aby po páde tohto neoliberálneho, stále viac totalitu pripomínajúceho systému, neprezliekli znova kabáty, ako to urobili komunistické kádre po revolúcii v 89-tom a neotravovali tu následne vzduch svojimi totalitnými praktikami.
 
Príspevok Horšie ako v období nacizmu? Nemeckí angažovaní “umelci” zostavujú zoznam demonštrantov z mesta Chemnitz zobrazený najskôr Hlavné správy.