Uherské Hradiště 4. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Slovenský futbalista Filip Hološko má za sebou súťažnú premiéru v drese českého tímu 1. FC Slovácko. Po rozviazaní zmluvy s ŠK Slovan Bratislava nastúpil bývalý reprezentačný útočník za mužstvo z Uherského Hradišťa v sobotňajšom zápase 23. kola tamojšej Fortuna ligy proti FK Mladá Boleslav (1:1) z lavičky náhradníkov

Na snímke Filip Hološko

Na ihrisko sa dostal v 80. min stretnutia, s touto možnosťou pritom vôbec nerátal. “Ráno som absolvoval ťažký tréning so spoluhráčmi, ktorí do zápasu neboli nominovaní. Potom som išiel do Piešťan, kde som vyzdvihol kamaráta a vrátil som sa do Česka pozrieť sa na zápas. Iba 45 minút pred stretnutím mi volal manažér tímu a pýtal sa, kde som, že mám ísť na lavičku,” povedal k svojmu prvému súťažnému duelu za 1. FC Slovácko Hološko pre web idnes.cz.
K zvráteniu remízového stavu mohol pomôcť aj samotný 35-ročný Slovák. Svoju veľkú gólovú príležitosť však nevyužil. “Bohužiaľ, lopta mi vyskočila na hruď a keď som skúsil vypáliť, nastrelil som iba protihráča,” objasnil Hološko, ktorý zhodnotil pozitívne výkon svojho tímu: “Páčilo sa mi to, myslím si, že sme celý čas boli lepším tímom. Mladá Boleslav ma nezaujala svojím výkonom, nemala ani väčšie príležitosti na skórovanie. V prvom polčase sme mohli kopať aj penaltu, rozhodca však nezapískal a my sme namiesto toho dostali hlúpy gól. Zaslúžili sme si vyhrať.”
Účastník MS 2010 v JAR podpísal s českým mužstvom kontrakt do konca sezóny 2018/2019. V Česku účinkoval naposledy ešte v drese Slovana Liberec (2002 – 2005). Po tom, čo s ním už ďalej nepočítal bratislavský Slovan, dostal skúsený zakončovateľ ponuku ako šitú na mieru. “Dostal som ponuky aj zo Slovenska, česká liga je však asi kvalitnejšia a chcel som sa vrátiť po trinástich rokoch. Rolu zohralo aj to, že mesto je blízko Bratislavy, kde mám manželku, deti a bude možné aj dochádzať,” vyjadril sa Hološko, ktorý zároveň skritizoval atmosféru v Slovane Bratislava. “Bol som prekvapený, aký dobrý kolektív je v tomto tíme. O Slovane sa to povedať nedalo, je tam veľa cudzincov a v kabíne sa rozprávalo najmä po balkánsky.”
Rodák z Piešťan zároveň naznačil, že ešte neplánuje zavesiť kopačky na klinec. “Chcem hrať, dostať sa do zápasového tempa a pomôcť Slovácku čo najväčším počtom gólov alebo aspoň asistenciami. Chcem hrať do 45 rokov,” dodal na záver s úsmevom Filip Hološko.
 
Príspevok Hološko s víkendovou súťažnou premiérou v Slovácku nerátal. Kolektív je lepší ako v Slovane, tvrdí zobrazený najskôr Hlavné správy.