Praha 29. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP – Photo by Matt Sayles/Invision/AP)
 
Psychologická dráma “Spravedlnost” získala nedávno cenu Český lev a očakáva ju ďalší úspech. Česká televízia totiž uzavrela zmluvu o predaji formátu so zahraničnou produkčnou spoločnosťou, v ktorej figurujú slávne hollywoodske mená

Na snímke Ben Affleck (vľavo) a Matt Damon (vpravo)

Tohtoročného Českého leva v kategórii “Najlepší televízny film alebo miniséria” získala dráma Spravedlnost, ktorú režíroval Peter Bebjak podľa scenára, na ktorom spolupracoval s Tomášom Bombíkom. Slovenský produkčný tím, ktorý nakrútil film pre Českú televíziu, dopĺňa ešte Rasťo Šesták.

Český lev#Spravedlnost-tak drzte palce!!!nech sa to podari😊
Príspevok, ktorý zdieľa Rasto Sestak (@rastosestak),

Úspechom je už samotné české filmové ocenenie, no zdá sa, že neostane len pri tom.

Príspevok, ktorý zdieľa Rasto Sestak (@rastosestak),

“Česká televízia uzavrela opčnú a licenčnú zmluvu na predaj formátu televíznej série Spravedlnost so spoločnosťou Entertaiment One Television Production,” s natešením povedal obchodný riaditeľ Českej televízie Hynek Chudárek.
Upresnil, že táto spoločnosť má právo do troch rokov vytvoriť novú verziu pre divákov v USA a Kanade. Aktuálne vážne rokovania prebiehajú s produkčnou spoločnosťou známych hollywoodskych hercov Matta Damona a Bena Afflecka, ktorej názov je Pearl Street.
Trojdielna miniséria “Spravedlnost” je pôvodným výtvorom slovenskej spoločnosti DNA Production a zahraničné spoločnosti podľa ich vyjadrenia zaujala originálna zápletka a príbeh, v ktorom nachádzajú veľký potenciál. Americká verzia však môže byť trochu pozmenená.
Pôvodný scenár predstavuje policajného vyšetrovateľa Richarda (Ondřej Vetchý), ktorý sa rozhodne zakryť vraždu spáchanú jeho 20-ročnou dcérou Lily. Tá uprostred noci skrvavená prišla do bytu svojho otca povedať mu, že v sebaobrane zabila svojho milenca, ktorým je prominentnú sudca Kowalský. Richard sa rozhodne dcéru kryť, zmaže  stopy a telo zakope. Policajné vyšetrovanie je však pridelené práve Richardovi, ktorý zisťuje, že postupne získavané dôkazy sa nezhodujú s verziou jeho dcéry.

“Vraha síce divák pozná, ale postupne odkrýva dôvody, prečo sa ten konkrétny zločin stal. A tiež to, ako toto postupné odhaľovanie ovplyvní správanie hlavnej postavy. Okrem toho sú tam príbehy ďalších charakterov, ktoré vražda tiež ovplyvní, bez toho, že by do nej boli fyzicky zainteresovaní,” popísal podľa Českého rozhlasu charakter filmu jeho autor námetu, scenára a zároveň režisér Peter Bebjak, ktorý je samozrejme potešený, že si jeho dielo všimli zahraniční tvorcovia.
 
Príspevok Hollywoodské hviezdy Ben Affleck a Matt Damon siahli po seriáli slovenskej produkcie zobrazený najskôr Hlavné správy.