Holdoš: Prípad únosu Michala Kováča mladšieho bol vyšetrený

Bratislava 1. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Prípad zavlečenia Michala Kováča mladšieho do Rakúska bol vyšetrený a zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara je politika. Uviedol dnes pre TASR bývalý policajný prezident plukovník Jozef Holdoš.
Na snímke z roku 1996 Michal Kováč ml.

“Čo si myslím? Tak chceli to, zrušili to a je to tak, ako je. Prípad bol vyšetrený, vyšetrovatelia ho vyšetrili, k tomu ťažko čo dodať, ostatné je politika. Keďže je to špecifický prípad, vyžaduje si špecifický prístup,“ uviedol Holdoš, ktorý bol policajným prezidentom od roku 1995 do roku 1997.
“Bolo to veľmi ťažké obdobie. Celé obdobie bolo hektické. Bolo veľa mafiánskych vrážd, atentátov, výbuchov, počnúc vraždou Róberta Remiáša až po únos Michala Kováča mladšieho, syna vtedajšieho prezidenta,” uviedol pred pár rokmi pre TASR Holdoš.
Plénum Ústavného súdu SR v stredu (31.5.) potvrdilo aprílové rozhodnutie NR SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc rušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Havlát: Syn exprezidenta je síce obvinený, ale kauza Technopol je už uzavretá
Syn exprezidenta Michala Kováča – Michal Kováč mladší je síce v súčasnosti po zrušení Mečiarových amnestií obvinený, ale kauza podvodu na slovenský Technopol je mníchovským bavorským súdom už uzavretá. Uviedol dnes pre TASR obhajca Kováča juniora Ján Havlát.
“Pre môjho klienta je takzvaná kauza Technopolu uzavretá, záležitosť bola právoplatne uzatvorená pred mníchovským súdom pred 17 rokmi a očakávame, že slovenské orgány budú rešpektovať platné súdne rozhodnutie a bez zbytočných prieťahov konanie zastavia.
Teraz je momentálne môj klient v pozícii obvineného, teda v tej pozícii, v ktorej bol predtým, ako bola aplikovaná amnestia, a v rámci tohto trestného konania, ktoré sa tu začne a bude prebiehať, použijeme všetky prostriedky, aby sa vec urýchlene ukončila bez zbytočných prieťahov,” povedal Havlát.

ZDROJ >>

Komentujte :)