Haag 16. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:NL Nieuws Twitter)

Odvolací súd v Amsterdame v utorok oznámil, že potrebuje viac času na to, aby rozhodol, kto je právoplatným vlastníkom sporného historického pokladu z Krymu. Archeologické múzeum Allarda Piersona v holandskej metropole si historické predmety požičalo od štyroch krymských múzeí

Na snímke vystavovaný krimsky poklad

Výstavu zlatých šperkov, heliem, bronzových šablí a ďalších cenných artefaktov otvorilo vo februári 2014, teda mesiac predtým, ako ukrajinský polostrov jednostranne anektovalo Rusko. Na približne 300 vzácnych artefaktov si teraz robí nárok tak Ukrajina, ako aj krymské múzeá, ktoré sú však už pod ruskou kontrolou.

Odvolací súd v Amsterdame v utorkovom stanovisku oznámil, že potrebuje viac času na to, aby si “vyjasnil” protichodné tvrdenia Ukrajiny a krymských múzeí. Súd tiež uviedol, že konečný verdikt by mal vyniesť za šesť až deväť mesiacov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj