Brusel/Amsterdam 21. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

Holandská polícia zatkla sýrskeho azylanta, ktorý bol zrejme veliteľom teroristického práporu Džabhat an-Nusra. Uviedol to v utorok spravodajský server DutchNews.nl

Ilustračné foto

Zatknutým je 47-ročný muž so sýrskou štátnou príslušnosťou. K jeho zadržaniu došlo v malom mestečku Kapelle v provincii Zeeland na juhozápade krajiny. Úrady ho zadržali pre podozrenia zo spáchania vojnových zločinov a teroristických zločinov na území Sýrie. Zadržaný muž sa od roku 2014 nachádza v Holandsku, kde dostal povolenie na dočasný azyl.

Podľa vyjadrenia holandskej polície zadržaný muž bojoval v Sýrii po boku džihádistov pod menom abú Chadar a bojová skupina mala názov Ghurabáa Muhasan (Cudzinci z Muhasanu).

V súvislosti s týmto zatknutím polícia prehľadala aj dom ďalšieho muža v holandskom meste Ede, lebo vznikol predpoklad, že bol v kontakte so zatknutým podozrivým. Zároveň v rámci samostatného vyšetrovania v Nemecku tamojšia polícia vykonala prehliadky v šiestich domoch, kde sa mali zdržiavať ďalší podozriví členovia Ghurabáa Muhasan.

K zatknutiu v Kapelle došlo po tom, čo holandské úrady dostali informácie od nemeckých tajných služieb. Zatknutý podozrivý terorista bude v piatok (24.5) predvedený na súd za účelom vypočutia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj