Amsterdam 15. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Margriet Faber)
 
Holandská ministerka obrany Ank Bijleveld v nedeľu v televíznom vysielaní oznámila, že sa jej krajina nachádza v kybernetickej vojne s Ruskom

Ilustračné foto

Dodala, že je pripravená vyslať holandských “kybernetickej vojakov” na pomoc NATO, aby bolo možné prijať aktívne ofenzívne opatrenia, ak to bude potrebné.
Minulý týždeň bol ruský veľvyslanec v Holandsku predvolaný na ministerstvo zahraničných vecí, aby vysvetlil holandské obvinenia týkajúce sa kybernetických útokov. Štyria Rusi totiž mali údajne uskutočniť kybernetický útok na Organizáciu pre zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu.
Dňa 3. októbra holandská ministerka obrany Ank Bijleveld vyhlásila, že miestne spravodajské služby zmarili kybernetický útok z Moskvy namierený na Organizáciu pre zákaz chemických zbraní (OPWC).
Ďalej uviedla, že štyria ruskí príslušníci s diplomatickými pasmi, ktorí sú podozriví z tohto útoku, boli v apríli vykázaní z krajiny.
Moskva tvrdí, že tieto obvinenia nie sú založené na skutočných dôkazoch. Tiež vyhlásila, že celú vec považuje za “špionážne mániu” a súčasť dobre premyslenej propagačnej kampane proti Rusku.
 
Príspevok Holandská ministerka obrany oznámila, že jej krajina vedie kybernetickú vojnu s Ruskom zobrazený najskôr Hlavné správy.