Kobezdovi prišlo náhle nevoľno pred odchodom mužstva na zápas do Košíc. „Po tradičnom rozkorčuľovaní sa sťažoval, že mu je zle a bolí ho na hrudi. Preto s nami ani neodcestoval na stretnutie a zostal doma. Podľa toho, čo viem, mu prišlo zrejme ešte horšie, pretože si zavolal záchranku. Tá ho previezla do nemocnice na ARO, kde zomrel,“ smutne poznamenal trénerov asistent Július Pénzeš a dodal: „Nás táto informácia zastihla na obede v Poprade a zdrvení sme otočili autobus a vrátili sa domov. Zápas v Košiciach sa zrušil.“

Kobezda na začiatku roka okrem manažérskej funkcie prevzal aj trénerský post v Dukle, keď nahradil českého kouča Josefa Tureka. U hráčov bol Kobezda mimoriadne obľúbený pre svoju veselú povahu. Jeho zverenci zostali z informácie o náhlom úmrtí svojho kouča v šoku.

„Ešte ráno bol s nami na tréningu, hral s nami bago a nič nenasvedčovalo tomu, že sa stane toto. Na ľade s nami dokonca vtipkoval…“ smutne povedal obranca Dukly Adam Drgoň. „Ťažko povedať, čo sa stalo, ale bol na celom tréningu a v kabíne nám povedal, poďme, tešíme sa, ideme do Košíc!“ prezradil Drgoň.

Výprava vojakov sa tak namiesto cesty na východ vybrala naspäť do Trenčína. „Sme v šoku! Odišiel skvelý chlapík… Niekedy je život taký krutý…“ ticho podotkol Drgoň. „V autobuse bolo  najskôr ticho, ale neskôr sme sa bavili spolu o príhodách, ktoré sme s ním zažili. Ja som ho poznal len dva roky, ale bol to výborný chlap. Je to čerstvé, veľmi to na nás doľahlo…“ dodal obranca. „Nikdy sa mi nesťažoval, že by mal nejaké problémy, a to sme boli v každodennom kontakte,“ zdrvene doplnil aj manažér Dukly Eduard Hartmann.

Kto bol Ján Kobezda?

Narodil sa 31. júla v Ilave. Začínal s hokejom ako obranca v Dubnici nad Váhom, dres Dukly Trenčín si prvý raz obliekol v sezóne 1997/1998. V nasledujúcom ročníku skúšal šťastie aj v zámorí, pôsobil v tímoch ECHL, IHL a UHL, potom vo Vítkoviciach, Fínsku, v Slovane Bratislave či islandskom tíme Skautafélag Akureyrar. V najvyššej slovenskej súťaži odohral 198 zápasov s bilanciou 17 gólov, 15 asistencií. Trénerskú kariéru začal na Islande. V sezóne 2013/2014 získal s juniormi Dukly Trenčín zlaté medaily. Generálnym manažérom trenčianskej Dukly bol od mája 2015, dvakrát tím aj dočasne viedol ako tréner.