Banská Bystrica 10.marca 2017 (HSP/Foto:  Lukáš Rusňák)

Prvoligoví hokejisti HC 07 Orin Detva sa stali víťazom prvej hokejovej ligy Budiš v ročníku 2016/2017, keď získali tretí rozhodujúci bod v sérii hranej na tri víťazné stretnutia 3:0 na zápasy. Po dvoch domácich výhrach cestovali na Záhorie s odhodlaním, že nemajú čo stratiť. Chceli však zabojovať o ten tretí rozhodujúci bod, aby sa celá séria skončila čo najskôr a aby sa mohli dôkladne pripraviť na baráž, ktorá ich teraz na záver po úspešnom skončení v prvej lige čaká.

Vypredaná Hant aréna praskala síce počas tretieho finále play-off (prvý zápas v Skalici) vo švíkoch, ale fanúšikovia nedokázali ich povzbudzovať počas 60 minút čistého času a navyše domáci hrali na nepoznanie zle a kŕčovito a tak nečudo, že sa nedokázali výraznejšie presadiť a strhnúť víťazstvo na svoju stranu a finálovú sériu predĺžiť aspoň o ďalší domáci zápas.

V zápase, ktorý bol skôr bojom ako pekným hokejom videlo 3 642 prítomných divákov iba hokejový odvar. Hralo sa bez väčšieho nasadenia obidvoch kolektívov, ale čo prekvapuje  vzácne slušne. Dvojica hlavných skúsených rozhodcov Juraj Konc a Milan Novák nemali veľa práce, nakoľko obaja súperi hrali opatrný hokej a zrejme si aj zapamätali ako to bolo v zápasoch štvrťfinále (druhé zápasy v Detve Detva – Michalovce a v Prešove Prešov – Skalica, kde rozhodcovia udelili 200 resp. 214 trestných minút, takže v Skalici sa hralo v treťom finálovom súboji  veľmi slušne len škoda, že počas 60 minút čistého času hry nepadlo viac ako dva góly.

Fakty z rozhodujúceho tretieho finále play-off prvej hokejovej ligy Budiš :

HK  SKALICA – HC  07  ORIN  DETVA  1 : 2 sn ( 0 : 1, 1 : 0,  0 :0 )  Konečný stav série :  0 : 3

Góly a asistencie: 05:56 min. Videlka (Hrušík, Huňady) 0:1, 25:00 min. Kučera (Hluch, Knyazev) 1:1, rozhodujúci samostatný nájazd R.Gašpar. Trojica domácich hokejistov Kučera, Petráš a Vereš nedokázali ani raz prekonať pozorného brankára Detvy Filipa Orčíka, zatiaľ čo z Detvy strelecky pri samostatnom nájazde zlýhal iba Viktor Fekiač.

Zostavy – Hk Skalica :  Petrík – Škápik, Horváth, Kukliš, Drahorád, Pavešic, Mikéska, Hílek, Smetana – Romančík, Vereš, Petráš – Hluch, Kučera, Knyazev – Dvonč, Brodek, Pavol Kotzman – Janáč, Halabrín, Alexander Kotzman. Tréner: Peter Oremus. HC 07 Orin Detva : Sládok, F.Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Zorvan, Jendrol, Šedivý – Gašpar, V.Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Torok – Poliaček, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Hrušík. Tréner: Miroslav Chudý.