Napriek tomu, že sa presťahoval do úplne inej kultúry, kde hokej nie je športom číslo jedna, pomaly si zvyká a tvrdí, že aj fanúšikovia. „Hokej u nás a v Číne sa nedá porovnať, ale pomaly si tu všetci zvykajú. V Pekingu bývajú 6-7 tisícové návštevy, ale v Šanghaji napríklad chodí ľudí pomenej. Atmosféra je odlišná, ale domáci sa snažia spropagovať hokej už len kvôli ZOH 2022,“ tvrdil Bakoš pre iDnes.

Nováčik veľké oči pred sezónou nemal, ale vyzerá to tak, že by mohol postúpiť do play-off. „Veľké očakávania neboli, ale skôr sny, že by sa nám to mohlo podariť. Treba však robiť výsledky, aby ľudia prišli na štadión. Play-off je ďaleko, ale šanca žije,“ konštatuje Martin.

Na život v ďalekej Číne si Bakoš nesťažuje. „Štadión máme krásny, hral sa tu aj olympijský turnaj v basketbale. Práve s basketbalistami sa občas striedame a chodíme do tréningovej haly. Bývame v hoteli, kde je o nás dobre postarané. Peking je obrovský, všade sa chodí taxíkmi. Kultúra je tu úplne iná, veľmi dbajú na tradície, ale sú zároveň veľmi skromní. Po čínsky som sa však nenaučil, viem len pozdraviť. Čo sa týka stravy, máme na hoteli aj európsku kuchyňu, dá sa vybrať. Exotiku veľmi nemusím. Boli sme s Tomášom Marcinkom na trhu, kde predávali škorpióny a chrobáky, ale na to sme nenašli odvahu, rovnako ako na psy,“ dodal „Baki“.