Nazbierali ste už neuveriteľných 154 bodov, čo na to vravíte?

V prvom rade treba brať do úvahy to, že sme mali v lige dvoch nováčikov. Sú na úplnom začiatku, učia sa každým jedným zápasom a niektoré výsledky boli priepastné. Zbierať body v takýchto zápasoch nie je umenie a ani radosť. Skôr by ma potešilo, ak by to otvorilo oči ľuďom zodpovedným za ženský hokej na Slovensku.

Aj tak máte pred ostatnými veľký náskok…

Hokej je o viacerých hráčoch, a samozrejme na tom majú obrovský podiel moje spoluhráčky. Musím vyzdvihnúť hlavne Mirku Stašovú, ktorá je v bodovaní ligy hneď za mnou. Veľmi sme si sadli, rozumieme si na ľade aj naslepo a nebyť jej, moje štatistiky by neboli také, aké sú. 

Ste skúsená hráčka, máte za sebou množstvo reprezentačných štartov aj účasť na olympiáde. Pomáha vám to?

Samozrejme, hrali sme veľa ťažkých zápasov, či už v reprezentácii alebo v európskej lige. Aj keď som reprezentačnú kariéru uzavrela pred troma rokmi, nabrala som dosť skúseností a teraz mi to uľahčujú. 

Streliť 96 gólov nie je maličkosť, v priemere to vychádza na štyri na zápas. V čom sa skrýva presná muška?

Ťažko povedať, odmalička som chcela iba strieľať góly a nikdy ma to neťahalo do obrany. Ale musím vyzdvihnúť bratove hokejky, ktoré mi dáva. Mám pocit, že niekedy strieľajú samé, ako keby boli vyrobené na mieru pre mňa a nie pre neho (smiech).

Neušla sa vám náhodou prezývka Wayne Gretzky?

Haha, tak o tom nič neviem. 

Ako berú vašu produktivitu spoluhráčky?

Už sa k tomu príliš nevyjadrujú (smiech).

A čo brat Tomáš?

Aj on to už prestal komentovať (smiech). Skôr sa vždy zasmeje, opýta sa, či ma to ešte baví a povie, že mu beriem šťastie. 

Bratovi sa v tejto sezóne príliš nedarí, čiže sa dá povedať, že vy zachraňujete rod „Jurčovcov“?

Už nemám v pláne to s hokejom niekam dotiahnuť a najlepšie hokejové roky mám za sebou. Mám v živote iné priority, ale on ma všetko pred sebou. Odmalička sme spolu vyrastali na ulici s hokejkou v ruke, viem koľko pre hokej obetoval a ako sa namakal a nadrel, aby si splnil sen a dostal sa do NHL. Ja by som aj prestala hrať hokej, ak by to malo priniesť to šťastie jemu!

Aktuálne bojujete v play off s Popradom vo finále. Získa Prešov titul proti favoritkám?

Urobíme pre to všetko. Máme vynikajúci kolektív, trénera a vedenie, pred ktorými skladám klobúk dole za to všetko, čo pre nás robia a veľmi šikovné mladé dievčatá, ktoré už vo veku 15- 16 rokov dokázali na seba zobrať zodpovednosť. V našom tíme je obrovská perspektíva do budúcnosti. Takže verím, že tento rok bude titul náš.