Bratislava 15. februára 2018 (HSP/Foto: TASR-Dušan Hein/ÚPN)
 
Človek s menom zhodným s menom otca favorita liberálov a slniečkarov Roberta Mistríka sa podľa všetkého živil ako komunistický agent ŠTB, ktorý odhaľoval protištátnu “trestnú” činnosť. Zistenia prináša portál Glob.sk

Na snímke Robert Mistrík

Zoznam komunistickej Štátnej bezpečnosti spod bývalej banskobystrickej správy ŠtB, ktorým disponuje portál, uvádza rovnaké meno, ako má otec prezidentského kandidáta Roberta Mistríka. Mistríkovci pritom skutočne pochádzajú z Banskobystrického kraja, toto meno je tam však značne rozšírené a môže ísť aj o náhodnú zhodu mien.
Muž menom Ľubomír Mistrík sa podľa zoznamu ŠtB zverejnenom na portáli glob.sk nachádza v sekcii “tajných spolupracovníkov” pod krycím menom Benedik.
Tajný spolupracovník, ako upozorňuje portál, “bol agent, ktorý plnil úlohy pri odhaľovaní, rozpracovávaní a dokumentovaní protištátnej trestnej činnosti a úlohy, ktoré mali zabrániť takejto “trestnej” činnosti.” Ľubomír Mistrík sa mal stať tajným spolupracovníkom v roku 1957 a v roku 1961 mal byť jeho zväzok ukončený.
Mistríkov spis mal byť podľa zistení portálu zničený podľa skartačného rozhodnutia dňa 22. októbra 1982.

Snímka zoznamu spolupracovníkov ŠtB z archívu ÚPN, na ktorom figuruje osoba s rovnakým menom ako otec Roberta Mistríka s krycím menom Benedik

Mistrík agentov v rodine popiera:
Robert Mistrík pre spomínaný portál uviedol, že o tejto skutočnosti nemá vedomosť:
Nie je mi známe, že by niekto z rodiny figuroval vo zväzkoch ŠtB“, cituje Mistríka Glob.sk.
 
Príspevok Hodnotový otras v základoch prezidentského kandidáta alebo iba zhoda mien? Portál Glob zistil, že muž s rovnakým menom ako Mistríkov otec bol v zoznamoch ŠTB vedený ako tajný spolupracovník komunistického režimu zobrazený najskôr Hlavné správy.