“Hlúpe slová.” Politik o reakcii Kyjeva na začatie železničnej dopravy mimo územia Ukrajiny

Kyjev 12. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

V Kyjeve uvítali, že Rusko začalo vysielať vlaky, ktoré obchádzajú Ukrajinu. Politik Nikolaj Starikov v relácii rádia Sputnik uviedol, že Ukrajina zostane bokom ekonomických prúdov.
Ilustračné foto

Ukrajinský minister infraštruktúry Volodymyr Omeljan okomentoval obchádzanie ruských diaľkových osobných vlakov po železnici mimo územia Ukrajiny.
“Ja takýto krok absolútne vítam, nech jazdia kdekoľvek, okrem Ukrajiny. Žiadne následky nie sú,” povedal Omeljan televíznemu kanálu 112 Ukrajina.
V septembri začali jazdiť po novej železnici nákladné vlaky a v novembri – osobné, ktoré išli bez medzizastávok na starej linke. Od 11. decembra budú na ňu prevedené všetky osobné vlaky.
V programe rádia Sputnik predseda Veľkej vlasteneckej strany Nikolaj Starikov okomentoval reakciu Kyjeva.
“Keď ruské vlaky začali obchádzať Ukrajinu, bola táto udalosť spojená nielen so železničnou dopravou, ale aj s celou ekonomikou. Teraz sa ruská ekonomika rozvíja mimo územia Ukrajiny. Čo sa týka európskej ekonomiky, tá nikdy nebola viazaná na Ukrajinu. A Ukrajina zostáva bokom všetkých ekonomických prúdov. Preto je treba tieto vyhlásenia (Volodymyra Omeljana – red.) Hodnotiť ako hlúpe. Radovať sa z toho, že doprava osôb a tovaru prebieha mimo dopravnú sieť vlastného štátu, sa môžu iba ľudia veľmi obmedzení,” povedal Nikolaj Starikov.
Dvojcestnú elektrifikovaná linku začali stavať na úseku Žuravka – Millerovo po zhoršení vzťahov s Kyjevom v roku 2014. Práce boli dokončené v auguste 2017. Dĺžka železnice je 137 km.
Železnica vedie iba po ruskom území – cez Voronežskú a Rostovskú oblasť. Stala sa súčasťou vysokorýchlostnej železnice, spájajúcej Stredné Rusko s čiernomorským pobrežím.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)