Bratislava 25. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Predseda KDH Alojz Hlina reagoval na nedávne mediálne vyhlásenie protestného hnutia Za slušné Slovensko, ktoré v piatok organizuje ďalšiu protivládnu demonštráciu. Hlina uviedol, že je chybou, že iniciatíva odmieta všetkých politikov, a že jej cieľom je vytvorenie nových, vlastných, “slušných” politikov i keď sa hnutie tvári ako občianske a apolitické

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

“Potrebujem od Iniciatívy za slušné Slovensko niečo dovysvetliť. Trochu ma vyrušilo, že komunikácia je už z ich strany vedená spôsobom, že “chceme ukázať politikom”…čiže myslia sa tým všetci politici? Vládni, opoziční, všetci si máme uvedomiť čo?” pýta sa líder kresťanských demokratov.
Dôležitejšie je podľa neho dovysvetliť požiadavku “slušných” na novú, dôveryhodnú vláda. “OK, kto by nechcel. Ale ako má vzniknúť? Z predčasných volieb? Alebo po dohode vládnej koalície, Slušného Slovenska a prípravného výboru novej Kiskovej strany?” uviedol Hlina na sociálnej sieti s tým, že podľa neho je škodou že hnutie Za slušné Slovensko pokračuje v zápase voči politikom  – “všetkým politikom a vlastne aj proti parlamentnej demokracii.”

Hlina pripomína, že parlamentná demokracia je tvorená politikmi. “Prosím, nezabúdajme na to. Rovnako nezabúdajme na to, že vyšiel na pódium ako aktivista, zišiel z neho ako politik. Je poctivé ľuďom povedať pravdu. Neexistuje nepolitická politika, tak ako neexistuje obed zadarmo.”
“Nie všetci politici sú zlí a treba im niečo ukázať, škoda, že sa ľudia z iniciatívy z ich komunálneho lapsusu nepoučili. Je poctivejšie ľuďom povedať, že niečo organizujete ako politik, i keď sa už u nás politik pomaly stáva štvanou zverou, ako vytvárať dojem občianskeho pohybu, z ktorého sa v pravej chvíli vykľuje tá správna strana.”
Dodal, že keď KDH robilo akciu, zavolali aj iniciatívu Za slušné Slovensku. “Oni nás nevolajú. Budú vznikať noví politici, tí skutočne správni, slušní politici…”

 
 

 
Príspevok Hlina žiada od “slušných” dovysvetliť požiadavku na dôveryhodnú vládu: Vznikla by po dohode vládnej koalície, Slušného Slovenska a prípravného výboru novej Kiskovej strany? zobrazený najskôr Hlavné správy.