Slovensko 20. marca 2017 (HSP/Foto: TASR – Oliver Ondráš, FB – Alojz Hlina)

V sobotu 18. marca zverejnil predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina na sociálnej sieti Facebook fotografie svojej novej kancelária. Dizajn miestnosti pôsobí veľmi moderne. Jeden podstatný symbol tam však chýba.

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina
FOTO TASR – Oliver Ondráš

Predseda KHD publikoval na sociálnej sieti fotografie svojej novej kancelárie, ktoré komentoval slovami: „prostredie vychováva. Prostredie kultivuje. Ešte nie je kancelária predsedu KDH úplne hotová, ale keď bude, prihlásime ju do súťaže o najkrajšiu kanceláriu predsedu politickej strany“.

Dodal tiež, že v novozariadenej kancelárii už dnes príjme zahraničného hosťa. „V pondelok v nej príjmem českého ministra kultúry D. Hermana. Dúfam, že neurobíme hanbu,“ napísal.

Kancelária skutočne pôsobí moderným dizajnom. Z komentárov vyplýva, že zariadenie sa páči aj ľuďom. Zaujalo nás však, že v kancelárii predsedu kresťanskej strany, napriek tomu, že už sú tam lampy a iné drobnosti, nateraz chýba kríž, symbol kresťanstva na ktorom je táto strana postavená a ku ktorému sa aj oficiálne hlási. Ten sa totiž na fotografiách nenachádza ani na stole, a nevisí ani na stene.

Hlina hovorí stále častejšie o KDH ako o konzervatívnej strane, nie o kresťanskej. Absencia kresťanského symbolu v jeho pracovni by preto z tohto pohľadu ani nebola čudná.

Na snímke kancelária predsedu KDH Alojza Hlinu

Oslovili sme preto samotného predsedu KDH a požiadali ho o stanovisko. Hlina prisľúbil, že kríž v miestnosti bude. „Samozrejme, že tam bude kríž. Keď bude úplne dokončená, bude tam aj kríž,“ uviedol. Dodal tiež, že z dokončenej kancelárie opäť poskytne fotografie.

Ľudí tiež zaujíma, kto kanceláriu financoval. Hlina poskytol svoje stanovisko aj k tejto otázke: „Náklady na kanceláriu som financoval ja,“ uviedol.

Veríme, že predseda KDH svoje slovo dodrží a čoskoro vám budeme môcť ukázať fotografie dokončenej kancelárie, v ktorej sa bude nachádzať aj symbol kresťanov.