Bratislava 28. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Predseda strany KDH Alojz Hllina otvorene pripustil, že jeho “konzervatívna” strana v prezidentských voľbách doteraz podporovala kandidáta Roberta Mistríka z prostredia liberálnych strán SaS a Spolu. Hlina si želal Mistríkovu účasť v druhom kole a po jeho odstúpení vraj podľa šéfa kresťanských demokratov “nastal obrovský problém”.

Na snímke Alojz Hlina

TV Markíza vo svojom príspevku v hlavnej spravodajskej relácii uvádza, že o tom, kto v prezidentských voľbách postúpi do druhého kola po odstúpení Mistrík, “rozhodnú najmä hlasy konzervatívneho voliča” a údajne “netreba odpisovať ani Harabina”.
“Mistrík síce zamiešal karty, ale rozdávať ich budú napokon aj tak voliči. Prirátať však jeho percentá z prieskumov Čaputovej, by bolo jednoducho chybou,” hodnotí Markíza.
Televízia prirovnala “gesto” Roberta Mistríka so vzdaním sa v prospech Zuuzany Čaputovej ku kroku Michala Kováča, keď sa pred dvadsiatimi rokmi rozhodol podporiť Rudolfa Schustera, “aby sa prezidentom nestal Vladimír Mečiar”.
V reportáži sa ďalej uvádza, že “Čaputová zo seba sama urobila ľahký terč pre konkurenciu, keď pripustila adopcie detí homosexuálmi”. Sama nedávno v diskusii denníka SME, keď si zmenila lásku s perverznosťou, vyhlásila, že dieťaťu je lepšie v náručí dvoch, “milujúcich bytostí”, aj keď sú rovnakého pohlavia. Porovnávala tak starostlivosť v detskom domove so starostlivosťou homosexuálneho páru.
Čaputovú tak údajne čaká “zápas o hlasy konzervatívcov”. Otázne je, ktorí konzervatívci by jej odovzdali svoj hlas po otvorenej podpore LGBT a adopcií detí pármi rovnakého pohlavia.
Predsa len však nejakí pripadajú do úvahy. Televízia oslovila lídra strany KDH, ktorá sa považuje za kresťansko-konzervatívnu. To však jej šéf Alojz Hlina rýchlo vyvrátil tvrdením: “Bolo v záujme konzervatívcov, aby v druhom kole bol Robert Mistrík. Pokiaľ pán Mistrík už teda nebude, nastáva obrovský problém a o tomto probléme sa budeme rozrávať.
Podľa Igora Matoviča ide o “falošný súboj, ktorý vyhovuje jedinému kandidátovi a to falošnému kresťanovi Štefanovi Harabinovi,” tvrdí zakladateľ hnutia OĽaNO.
Podľa TV Markíza niektorí voliči odstúpeného Roberta Mistríka by teoreticky mohli prebehnúť aj na stranu kandidáta s podporou Smeru-SD Maroša Šefčoviča.
 
 
 
Príspevok Hlina priznal liberálnu farbu: “Bolo v záujme konzervatívcov, aby v druhom kole bol Robert Mistrík. Teraz máme obrovský problém” zobrazený najskôr Hlavné správy.