Bratislava 17. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Slovensko novú stranu vytvorenú z neúspešných politikov Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a časti “starej gardy” nepotrebuje. Vyplýva to z reakcie kresťanských demokratov na vznik politickej strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP), ktorú agentúre SITA poskytol hovorca hnutia Stano Župa

Na snímke predseda KDH KDH Alojz Hlina

Prípravný výbor novej strany odovzdal v stredu 16. januára na ministerstve vnútra 1 339 hárkov s viac ako 14-tisíc podpismi občanov.
“Slovensko nepotrebuje ani politickú stranu, ktorá bude podporovať Štefana Harabina. Slovensko nepotrebuje ani politickú stranu s príklonom k Ľudovej strane Naše Slovensko či Smeru-SD, ani stranu plnú morálnych kompromisov,” vyplýva zo stanoviska KDH.
Podľa KDH nie je možné založiť niečo spravodlivé na nespravodlivosti, na klamstve.
“Začali s tým, že osočovali KDH. Je to veľký paradox, že osočovali tí, ktorí boli sami súčasťou toho, čo kritizovali. Sú indície, že ľuďom v kostoloch hovorili, že podpisujú petíciu proti “Istanbulu” a pritom podpisovali petíciu za vznik novej strany. Ak je toto pravdou, to nie je v rozpore s vierou, s kresťanstvom, ale aj so zákonom. A také veci má riešiť polícia,” uvádza sa v reakcii KDH.
Kresťanskí demokrati priblížili, že splnomocnenec tejto novej strany Peter Molda bol v KDH dlhé roky. Bol členom rozpočtovej správy KDH, nominantom v štátnych železniciach.
“KDH je matkou matiek, lietadlová loď. Teraz však z KDH odchádzajú neúspešní členovia, ktorí neuspeli v KDH a majú pocit, že keď budú hrubo zneužívať tému ochrany života a útočiť na KDH, tak uspejú. Sme svedkami ďalšieho pokusu o rozbitie konzervatívnych, kresťanských hlasov,” uzavrelo KDH.
 
Príspevok Hlina neochotu chrániť život od počatia prezentuje ako trieštenie konzervatívnych hlasov zobrazený najskôr Hlavné správy.