Bratislava 5. novembra 2018 (HSP/Foto: SITA/Diana Černáková)
 
Šéf mimoparlamentnej strany KDH Alojz Hlina nesúhlasí s tvrdením poslanca Martina Poliačika z liberálneho Progresívneho Slovenska (PS) o tom, že ich kandidáta v Bratislave v nadchádzajúcich komunálnych voľbách budú voliť dobrí ľudia

Na snímke Alojz Hlina

“Čiže dobrí ľudia volia Valla? Ergo tí, čo ho nevolia, sú zlí?” Píše Hlina na sociálnej sieti. “To je presne tá necitlivosť, ako keď niekto povie: “Dobrým ľudom na pohrebe neprší.” Alebo: “Prežil holokaust, lebo ho mal Pán Boh rád.” Ergo tých, čo ho neprežili Pán Boh rád nemal?” Uvádza príklad Hlina.

Predseda KDH si myslí, že brzdiť s tou hystériou by mohli aspoň poslanci. “Poslanec Národnej rady SR okrem tejto necitlivosti hraničiacej s niečím ďaleko horším ešte aj taguje “vallonatrvallo”.”
“Viete, čo je najkrajšie na voľbách v demokracii? To, že budú ďalšie… To bolševici, komunisti, diktátori chcú “natrvalo”. Som rád, že zatiaľ žijem v demokratickej krajine a môžete sa spoľahnúť, že ju budem pred rôznymi fanatikmi chrániť,” vyhlásil Alojz Hlina.
 

Príspevok Hlina k vyhláseniam Progresívneho Slovenska o tom, že dobrí ľudia volia Valla: “Tí, čo ho nevolia, sú zlí?” zobrazený najskôr Hlavné správy.