Bratislava 20. februára 2019 (HSP/Foto:SITA/Diana Černáková)
 
Predseda KDH Alojz Hlina v utorok na sociálnej sieti avizoval, že v Bratislave plánuje podporiť nespokojných protestujúcich farmárov prevažne z východného Slovenska. Podľa neho nejde o vytĺkanie politických bodov, keďže, ako sám hovorí, má dlhodobý vzťah k poľnohospodárstvu a vodičský preukaz na traktor. Oznámil tiež, že po stretnutí s farmármi ho čaká rokovanie s Manfrédom Weberom, šéfom európskych ľudovcov, ktorý podľa Hlinu zrejme nahradí na čele Európskej komisie Jean-Claude Junkcera.

Na snímke Alojz Hlina

Hlina na sociálnej sieti uviedol, že v utorok nestíhal, ale v stredu zoberiem svoj traktor a pôjde na Tyršovom námestie podporiť poľnohospodárov.
“Musím to stihnúť ráno, lebo na obed už budem s lídrom Európskej ľudovej strany a pravdepodobným budúcim šéfom Európy resp. Predsedom Európskej komisie pánom Manfrédom Weberom, ktorý nás v stredu príde navštíviť.”
“Takže z gumákov, rýchlo do obleku, ale nevadí, stíham. A okrem toho, Manfréd Weber je Bavor a má pre poľnohospodárov pochopenie,” vysvetľuje Alojz Hlina.
Dodáva, že z protestov farmárov nejde vytĺkať politický kapitál. “To mne už naozaj nikto nemôže povedať. Vodičák na traktor mám od šestnástich rokov. Mám farmu. Chovám zvieratá. Mám vzťah k pôde /dokonca to mám aj v priezvisku/, študoval som poľnohospodárstvo.”
“Bol som smutný z toho, ako si naši poľnohospodári nechajú orať na chrbtoch. Konečne sa začali brániť. V iných krajinách by si k svojim poľnohospodárom nedovolili ani desatinu toho, čo si štát a niektoré skupiny dovolia k našim malým poľnohospodárom.”
Hlina apeluje, že slovenské poľnohospodárstvo je na tom zlé. “Bryndza sa robí z francúzskeho ovčieho mlieka. Niektorí naši agrobaróni, nerozoznajú býka od jalovice. Pôda sa drancuje. Maštale sú prázdne.”
Uviedol, tiež, že bol prvý, keď v roku 2009 prišiel s traktorom a vlečkou hnoja pred parlament. “Som rád, že v týchto dňoch sú v Bratislave desiatky traktorov. Tak to má byť. Ľudia sa musia brániť. Ako sa hovorí, nenahnevaj sedliaka!”,  napísal na záver šéf kresťanských demokratov.
 
 

 
Príspevok Hlina berie svoj traktor a ide podporiť farmárov. “Nevytĺkam politický kapitál, ako prvý som pred parlament priviezol vlečku hnoja” zobrazený najskôr Hlavné správy.