Hlavný vyjednávač EÚ pre Brexit rokoval vo Viedni

Viedeň 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Balazs Mohai)
 
S najvyššími rakúskymi predstaviteľmi rokoval v pondelok vo Viedni hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier.

Na snímke Michel Barnier

Po stretnutí s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom Barnier na jednej zo sociálnych sietí informoval o “inšpirujúcej výmene názorov”. Dodal, že spolu hovorili o “veľkých výzvach, ktoré my, Európania musíme spoločne zvládnuť, o zabezpečení rastu, bezpečnosti a jednoty”.
S bývalým francúzskym eurokomisárom sa pred prevzatím predsedníctva v EÚ Rakúskom stretla aj šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová. Uviedla, že s Barnierom hovorila aj o budúcich vzťahoch Británie a Európskej únie.
V Barnierovom programe vo Viedni figurovali aj schôdzky s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom, ministrom pre európske záležitosti Gernotom Blümelom, predsedom parlamentu Wolfgangom Sobotkom, lídrom opozície, exkancelárom Christianom Kernom či zástupcami sociálnych partnerov, informovali tlačová agentúra APA i rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na zdroje EÚ.
V utorok by Michel Barnier mal vystúpiť na pôde Agentúry EÚ pre základné práva, ktorej sídlo je v rakúskej metropole.
 
Príspevok Hlavný vyjednávač EÚ pre Brexit rokoval vo Viedni zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)