Bratislava 2. mája 2019 (HSP/Foto: HSP)

Hlavné správy k dnešnému dňu majú už dve rozhodnutia súdov, ktoré ukladajú prevádzkovateľom portálu Konšpirátori povinnosť stiahnuť Hlavné správy z tohto zoznamu a prestať blokovať zobrazovanie reklamy na Hlavných správach

Rozhodnutie okresného súdu Bratislava II, ktorým ukladá žalovaným povinnosť odstrániť Hlavné správy zo zoznamu konšpirátorov

Hlavné správy podali dve žaloby a v oboch prípadoch súdy vydali neodkladné opatrenie v prospech Hlavných správ.

V prípade žaloby na ochranu osobnosti tak rozhodol okresný súd Bratislava II (22. 2. 2019) a v prípade žaloby proti nekalej súťaži zo strany reklamnej agentúry NetSucces, ktorá je vo väčšinovom vlastníctve akciovej spoločnosti Petit Press, vydávajúcej mnohé periodiká (najznámejším je denník SME) krajský súd Bratislava. Ten tak rozhodol 29. 3. 2019, teda už pred mesiacom.

Rozhodnutie krajského súdu Bratislava, ktorým ukladá žalovaným povinnosť odstrániť Hlavné správy zo zoznamu konšpirátorov

Napriek týmto neodkladným opatreniam tak žalovaní ani v jednom prípade do dnešného dňa neurobili. Výkon týchto rozhodnutí sme začali vymáhať na exekučnom súde v Banskej Bystrici.

Žalovaní však podobne ako Bašternák, ktorý v snahe vyhýbať sa výkonu súdneho rozhodnutia previedol svoj majetok na rodinu, previedli doménu konšpiračného zoznamu na občianske združenie.

Hlavné správy teraz začnú vymáhať od žalovaných náhradu škody. Bude však trvať niekoľko rokov kým sa domôžeme našich práv.

Preto vás do tej doby prosíme o intenzívnu podporu. Viac tu.

redakcia

Hlavné správy

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj