Bratislava 18. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva pre dentálnu hygienu Viera Panáková upozorňuje, že problém vykonávania praxe bez potrebného vzdelania sa môže týkať aj oblasti dentálnej hygieny. Reagovala tak na prípad falošného zubného lekára v obci Veselé v Piešťanskom okrese

Ilustračné foto

“Veľmi podobná situácia sa deje v niektorých ambulanciách zubných lekárov, kde výkony dentálnej hygieny vykonávajú tzv. preventisky, ktoré však katalóg zdravotníckych pracovníkov neobsahuje a nemajú adekvátne vzdelanie na výkon povolania dentálna hygiena, čím porušujú platné legislatívne predpisy a ohrozujú tak zdravie pacienta,” povedala. Priblížila, že pacienti môžu pracoviská, kde ich ošetrí dentálna hygienička s príslušným vzdelaním, spoznať podľa označenia Asociácie dentálnych hygieničiek v SR.
Slovenská komora zubných technikov si myslí, že prípadov falošných zubných lekárov či zubných technikov môže byť viac. Komora mieni, že keby štátni úradníci viac kontrolovali dodržiavanie platných predpisov a nariadení, nedochádzalo by k prípadom neoprávneného prevádzkovania zubno-lekárskej praxe, informovala prezidentka komory Hana Dohálová.
 
Príspevok Hlavná odborníčka upozorňuje na nedodržiavanie pravidiel pri dentálnej hygiene zobrazený najskôr Hlavné správy.