Simferopoľ 12. novembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Hlava Republiky Krym Sergej Aksenov pre médiá uviedol, že aj napriek už štyri roky trvajúcim sankciám polostrov sa úspešne rozvíja a prekvitá. Prízvukoval, že nie je to žiadne tajomstvo a pozval Američanov na návštevu Krymu, aby sa o tom mohli presvedčiť na vlastné oči

Na snímke Sergej Aksenov

Reagoval tak na nové sankcie USA, ktoré sa rozhodli „potrestať“ niektoré krymské spoločnosti, podniky a kúpele. Zdôraznil, že podobný nepriateľský krok Spojených štátov v žiadnom prípade neovplyvní situáciu na polostrove.
„Pod sankciami žijeme od r. 2014. Za tieto štyri roky na ruskom Kryme sa podarilo urobiť viac, ako za štvrťstoročie, keď polostrov bol v zostave Ukrajiny. A tieto sankcie – je to dokonca dodatočná reklama pre naše podniky. Pripomeniem, že v tomto roku Krym navštívili turisti zo 132 štátov,“ zdôraznil Sergej Aksenov.
Krymské médiá pripomínajú, že USA uvalili ďalšie sankcie na krymské podniky, napríklad, na kúpele Aj-Petri, Ďuľber a Mischor a na spoločnosť „Južný projekt“. Sergej Aksenov prízvukoval, že USA pokračujú v sankčnej vojne proti obyčajným ľuďom. Poukázal na to, že Spojené štáty sa snažia zastrašiť a vykonávajú nátlak na všetkých ľudí z celého sveta, ktorí by chceli navštíviť Krym.
„Na jednej strane je to diskriminácia Krymčanov, snaha maximálne poškodiť práve obyvateľov polostrova. Fakticky je to logika vojny, v súlade s ktorou za účelom poškodenia nepriateľa, sú dobré všetky prostriedky a opatrenia. Podobné konanie Američanov nás ešte viac presviedča o tom, že pred štyrmi rokmi sme urobili správne rozhodnutie – ak by nám nepomohlo Rusko, Krym by postihol súčasný osud Donbasu,“ zdôraznil.
V závere Sergej Aksenov pozval Američanov na návštevu Krymu, aby sa na vlastné oči presvedčili, že sa polostrov úspešne rozvíja a prekvitá.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Hlava Republiky Krym Aksenov ubezpečil, že aj napriek sankciám sa polostrov úspešne rozvíja, Američanov pozval na návštevu zobrazený najskôr Hlavné správy.