Na operácii sa zúčastnilo zhruba 100 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnych jednotiek. Zásah sa skončil približne po hodine. Policajti sa v okolí tejto ubytovne zhromaždili už v stredu večer. Výsledky zásahu neboli bezprostredne známe, napísala agentúra DPA s tým, že hovorca polície sa bez oficiálneho stanoviska generálnej prokuratúry k razii bližšie nevyjadroval.

Nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA) v stredu vypísal odmenu 100.000 eur za informácie vedúce k zadržaniu hľadaného 24-ročného Tunisana Anisa Amriho. Mužove doklady sa našli v kamióne, ktorý sa v pondelok stal nástrojom útoku na vianočných trhoch v Berlíne. Vyšetrovatelia ho zatiaľ považujú za hlavného podozrivého v prípade útoku kamiónom, pri ktorom v pondelok v Berlíne zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia.

Ministerstvo potvrdilo krutú pravdu: Nezvestná Izraelčanka je medzi obeťami útoku v Berlíne

Hovorca izraelského ministerstva zahraničia podľa nemeckých médií potvrdil, že medzi obeťami berlínskeho útoku na vianočný trh je tiež žena z Izraela. Jej muž bol pri pondelkovom útoku vážne zranený.

Žena, ktorej telo bude teraz prevezené do vlasti, bola nezvestná už od pondelňajšieho večera, kedy do trhu u pamätného kostola cisára Viliama (Gedächtniskirche) vošiel kamión. Jej muž musel byť niekoľkokrát operovaný, ale nie je už v ohrození života. O osude mladej Talianky, ktorá je od útoku tiež nezvestná, zatiaľ médiá neinformovala. Rodina ženy ale podľa svojich skorších vyjadrení nepočíta s tým, že by ešte bola nažive.