Trnava 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Mesto Trnava vyhlásilo výberové konanie na obsadenie miesta náčelníka mestskej polície. Náčelníkovi ponúka plat minimálne 1500 eur. Uchádzač musí mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, odbornú spôsobilosť príslušníka obecnej polície, prax v polícii najmenej päť rokov, prax v riadení kolektívu a musí spĺňať aj ďalšie požiadavky. O zaradenie do výberového konania môžu uchádzači žiadať do 11. marca

Ilustračné foto

Terajšieho náčelníka Mestskej polície v Trnave Igora Kelešiho odvolalo mestské zastupiteľstvo z funkcie k 1. marcu. Primátor Peter Bročka návrh na jeho odvolanie zdôvodnil tým, že si už nedokáže predstaviť ďalšiu spoluprácu s terajším vedením mestskej polície. Keleši je služobne najstarším náčelníkom mestskej polície na Slovensku, vo funkcii je nepretržite od apríla 1991.

Od 1. marca až do dňa vymenovania nového náčelníka bude vedením mestskej polície dočasne poverený terajší zástupca náčelníka Ivan Ranuša. Mestská polícia v Trnave má približne 70 zamestnancov.

Mestskú políciu podľa zákona vedie náčelník, ktorého vymenúva a odvoláva mestské zastupiteľstvo na návrh primátora. Náčelník zodpovedá za svoju činnosť primátorovi mesta.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj