Hizballáh po úplnej porážke IS stiahne svoje jednotky z Iraku

Bejrút 20. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Syrian Central Military Media)

Libanonské šiitské hnutie Hizballáh je ochotné stiahnuť svoje jednotky z Iraku, keď Bagdad vyhlási, že dosiahol konečné víťazstvo nad extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS). Uviedol to v pondelok podľa agentúry DPA generálny tajomník libanonského hnutia Hizballáh Hasan Nasralláh.
Ilustračné foto

“Misia Hizballáhu v Iraku je splnená,” uviedol Nasralláh v prejave odvysielanom libanonskou televíziou. Podľa Nasralláha je Islamský štát, ktorý v minulosti dobyl rozsiahle územia v Iraku a Sýrii, v súčasnosti “vybavený”.
Keď dôjde k vyčisteniu okolia mesta Búkamál ležiacej v sýrsko-irackom pohraničí, bude to znamenať, že “Islamský štát padol”, povedal Nasralláh. Zároveň však varoval, že to nebude znamenať koniec IS ako skupiny, ktorá sa podľa neho v budúcnosti “obrodí pod inými názvami”.
Nasralláh sa vo svojom prejave zmienil aj o Sýrii , pričom nezabudol pripomenúť, že Hizballáh zohral kľúčovú úlohu v úsilí pomôcť sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi dobyť späť územia obsadené Islamským štátom.
Hizballáh – materiálne aj finančne podporovaný Iránom – bojuje od roku 2012 spolu so silami vernými sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi proti povstalcom, ktorí sa snažia Asada zvrhnúť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)