Pitztal 13. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Trovati)
 
Dvojnásobný olympijský víťaz a šesťnásobný majster sveta v najbližších dňoch očakáva prírastok do rodiny.

Na snímke rakúsky slalomár Marcel Hirscher

Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa už nemôže dočkať štartu nového ročníka Svetového pohára. Fenomenálny slalomár po počiatočnom váhaní a špekuláciách, že by mohol ukončiť kariéru, už začal prípravu na snehu a díva sa smerom k Söldenu. Na tradičnom mieste na rakúskom ľadovci sa počas víkendu 27.-28. októbra obrovským slalomom žien a mužov začne nový ročník SP v alpských lyžiarskych disciplínach.
“Som na Pitztali a už trénujem na snehu. O 46 dní to celé vypukne, veľmi sa teším,” napísal Marcel Hirscher na svojej facebookovej prezentácii.
Dvojnásobný olympijský víťaz a šesťnásobný majster sveta pred sezónou 2018/2019 zvažoval, že prejde o rýchlostných disciplínam, dokonca sa šepkalo aj o tom, že po zisku siedmeho veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP môže zavŕšiť celú kariéru. Tieto obavy sa nenaplnili
Zberateľ cenných glóbusov Hirscher (29) sa v júni oženil. Na Ibize povedal áno svojej vyvolenej Laure Moislovej a už v najbližších dňoch očakávajú prvý prírastok do rodiny. V uplynulej sezóne SP 2017/2018 bral viac víťazstiev ako kedykoľvek predtým. Vyhral 13 pretekov a mal celkovo 16 pódiových umiestnení. To mu vynieslo an malé glóbusy za sezónne triumfy v slalome a obrovskom slalome. Na olympijských hrách v Pjongčangu si vyjazdil zlato v alpskej kombinácii a obrovskom slalome.
V jagavej zbierke Hirscher má dovedna 17 glóbusov za víťazstvá v SP, okrem 7 veľkých aj po 5 malých za slalom a obrovský slalom. Pri jeho mene žiari 58 víťazných pretekov a v historickom rebríčku prekonal už aj legendy – krajana Hermanna Maiera (54), Taliana Alberta Tombu (50) a Luxemburčana Marca Girardelliho (46). Lepší ako Hirscher je už len švédsky fenomén Ingemar Stenmark s 86 prvenstvami v pretekoch SP.
 
Príspevok Hirscher už trénuje na snehu a teší sa na nový ročník Svetového pohára zobrazený najskôr Hlavné správy.