Washington 26. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Veľké množstvo pamiatok a národných parkov je v Spojených štátoch teraz zatvorených. A niektorí zamestnanci štátnych inštitúcií sú navyše nútení tráviť vianočné sviatky v práci, a to kvôli zastaveniu prevádzky vlády. Informoval o tom denník Hill

Na snímke Donald Trump

Nútená dobrovoľná práca
Podľa portálu museli zamestnanci správy dopravnej bezpečnosti, letoví dispečeri, pracovníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), imigračné a colné služby a ďalší zamestnanci z iných úradov počas tých najvyťaženejších dní v roku zadarmo pracovať.
Pravdepodobne dostanú výplatu spätne, ale zamestnanci zatiaľ nevedia, kedy ju budú mať na svojich účtoch, píše denník.
 
Vplyv na cestovný ruch krajiny
Činnosť služby národných parkov USA bola pozastavená, a to práve kvôli zastaveniu prevádzky vlády (tzv. shutdown). Služba však na starosti aj činnosť mnohých ďalších zaujímavých turistických miest. Denník tiež uvádza, že zamestnanci parku teraz nepracujú, kvôli čomu si mnohí návštevníci nebudú môcť pozrieť slávne pamiatky. Napríklad známy symbol slobody Liberty Bell je teraz uzavretý.
 
Problémy v krajine
Minulú sobotu, na poslednom zasadnutí pred vianočnými sviatkami, demokrati v Senáte USA nesúhlasili s tým, aby bol schválený rozpočet.
Príspevok Hill zverejnil, ako zastavenie prevádzky tamojšej vlády pokazilo Američanom Vianoce zobrazený najskôr Hlavné správy.