Londýn 1. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/Invision-Charles Sykes)

Britská herečka a jedna z hlavných postáv v seriáli Hra o tróny, Emilia Clarke, v televíznom programe Jimmyho Fallon prehovorila o tom, prečo sa v svetoznámom seriáli objavil hrnček s kávou Starbucks. Informoval o tom americký týždenník Entertainment Weekly

Na snímke Emilia Clarke

Emilia Clarková, ktorá v seriáli stvárnila Daenerys Targaryenová, prezradila, komu tento hrnček patril.

„Na večierku pred udeľovaním cien Emmy Awards si ma herec Conleth Hill vzal nabok a povedal mi:“ Emilia moja milá, musím ti niečo povedať. Bola to moja káva. “ Takže to bol hrnček Conletha. Takto mi to povedal, „vysvetlila herečka.

Rovnako ale podotkla, že si nemôže byť úplne istá Conlethovými slovami, pretože bol v tej chvíli opitý.

Záhadný hrnček s kávou

Uvádza, sa, že sa táto podivná rekvizita sa objavila vo štvrtom diele ôsmej série seriálu. Daný hrnček stál na stole vedľa hrdinky Emilie Clarke. Predpokladalo sa, že to bola práve ona, kto na mieste hrnček omylom ponechal. Takúto verziu aspoň skôr uviedla Sophie Turnerová vo vysielaní rovnakej televíznej show.

V minulosti predstavitelia televíznej stanice HBO, ktorá Hru o tróny vysielala, žartovne vyhlásili, že to bola chyba, pretože si Daenerys v skutočnosti „objednala bylinkový čaj“.

Showrunneři o prešľapu

Celú vec sa už skôr snažili vysvetliť aj tvorcovia tejto fantazijné ságy David Benioff a Daniel Brett Weiss, a to v rozhovore pre japonskú televíznu stanicu Star Channel.

„Je to ako perzský koberec. Pri jeho výrobe urobíš tradične malú chybu, pretože iba Boh môže urobiť niečo ideálne, „povedal Benioff.

„Preto som aj ja postavil na stôl hrnček kávy. Bolo to vedomé, dohodnuté vyhlásenie, „dodal so smiechom Weiss.

Neskôr sa Benioff priznal, že si nikto z účastníkov natáčania daného hrnčeka skrátka nevšimol. „Tak silno sme sa sústredili na Daenerys a Jona Snowa, že sme ten hrnček nevideli. Najskôr sme nemohli uveriť, že sa to stalo. Potom sme sa začali hanbiť. Pretože – ako je možné, že sme to nevideli ?! „vysvetlil a dodal, že mu teraz celá situácia pripadá jednoducho smiešna.

Hra o tróny

Seriál Hra o tróny sa stal jedným z najpopulárnejších v dejinách. Získal dobré ohlasy kritikov a má rekordný počet cien Emmy – 47. Seriál pojednáva o vymyslenom svete Siedmich kráľovstiev, v ktorom bojuje o moc rad šľachtických rodín, zatiaľ čo ľudstvu hrozí smrteľné nebezpečenstvo zo strany nadprirodzených síl.

Seriál sa vyznačuje výborným vývojom námetu a postáv, nečakanými zvratmi, vrátane smrti hlavných hrdinov a tiež výjavom násilia, ktoré vzbudili v USA spory o hraniciach toho, čo je prípustné na obrazovke. Literárnym základom série bol cyklus kníh Pieseň ľadu a ohňa od spisovateľa Georgea Martina.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj