New York 31. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Bebeto Matthews)
 
Ak spolupráca nie je pre krajinu prioritou, potom celý svet bude zatiahnutý do kruhu násilia a konfliktov, povedala známa filmová herečka Angelina Jolie vo svojom prejave v OSN

Na snímke Angelina Jolie

Angelina Jolie okrem herectva dlhodobo spolupracuje s OSN ako vyslankyňa dobrej vôle pre utečencov. Vo svojom piatkovom posolstve v OSN sa podľa nemeckého portálu Die Welt hollywoodska hviezda jednoznačne dištancovala od Donalda Trumpa a povedala, že Spojené štáty by sa mali aktívnejšie zapojiť do svetových udalostí.
Herečka poznamenala, že je patriotka Spojených štátu a že verí v Ameriku, ktorá je súčasťou medzinárodného spoločenstva. Ako pripomína Die Welt, pod vedením prezidenta Trumpa sú USA menej zapojené v spolupráce s Organizáciou Spojených národov, pretože súčasný americký prezident sa drží línie nacionalizmu a individualizmu.
Podľa Jolie sa krajiny musia prioritne riadiť spoluprácou, alebo bude celý svet zapletený do bludného kruhu násilia a konfliktov. Okrem toho uviedla, že ženy najviac trpia týmito konfliktami: “Ženy predstavujú polovicu všetkých utečencov, stávajú sa obeťami znásilnenia a iných sexuálnych zločinov,” poznamenala.
V OSN si herečka tiež porozprávala s nemeckým ministrom zahraničia Heikom Maasom, píše portál. Šéf nemeckého ministerstva zahraničia ocenil kampaň proti sexuálnemu násiliu v konfliktných zónach, ktorého spoluzakladateľom je Angelina Jolie.
 
Video si môžete pozrieť tu:

 
 
Príspevok Herečka Angelina Jolie vyzvala USA, aby sa aktívne zapojili do svetových udalostí. Zdôraznila kampaň proti sexuálnemu násiliu vo vojnových zónach zobrazený najskôr Hlavné správy.