Londýn 4. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)
 
Polícia v britskej metropole Londýn preveruje ďalšie tri obvinenia zo sexuálneho násilia vznesené voči americkému hercovi Kevinovi Spaceymu. Informovala o tom v stredu na svojej webovej stránke spravodajská stanica BBC.

Na snímke Kevin Spacey

Medzi februárom a marcom začala londýnska Metropolitná polícia vyšetrovať obvinenia, podľa ktorých sa Spacey dopustil sexuálneho násilia na nemenovaných mužoch v Londýne a Gloucesteri. Herec tak čelí celkovo piatim obvineniam súvisiacim so sexuálnym násilím, ktoré preveruje Metropolitná polícia. Okrem toho je v Británii obvinený aj z napadnutia.
Tri najnovšie obvinenia sa týkajú sexuálneho násilia, ktorého sa oscarový herec údajne dopustil v rokoch 1996 a 2008 v Londýne a v roku 2013 v Gloucesteri.
V roku 2017 zaevidovala Metropolitná polícia obvinenie z napadnutia, ktorého sa Spacey údajne dopustil v roku 2008 v londýnskej mestskej časti Lambeth, ako aj dve obvinenia zo sexuálneho násilia údajne spáchaného Spaceym v roku 2005 opäť v Lambethe a ďalšej londýnskej mestskej časti Westminster.
Celkovo obvinilo Spaceyho (58) zo sexuálneho násilia viac ako 30 mužov. Prvým bol vlani v novembri herec Anthony Rapp, ktorý tvrdí, že mu Spacey dával sexuálne návrhy v roku 1986, keď mal Rapp 14 rokov a Spacey 26.
Spacey získal Oscara za účinkovanie vo filmoch Americká krása (2000) a Obvyklí podozriví (1996). V rokoch 2004-15 bol umeleckým riaditeľom divadla Old Vic v Londýne.
 
Príspevok Herec Kevin Spacey čelí ďalším trom obvineniam zobrazený najskôr Hlavné správy.