Praha 25. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Pred piatimi mesiacmi zosnulý Jiří Pomeje, by to nečakal. Stratila sa totiž jeho urna. Dokonca najlepší kamarát herca, Pavel Pásek, ktorý ho pol života dotoval a bol s ním aj v jeho posledných chvíľach, nevie, kde je. S takýmito informáciami prichádza Blesk

Na snímke Jiří Pomeje

“Neviem dodnes, kde je Jirkova urna a veľmi sa mi to nepáčí!” Neskrýva svoje pobúrenie hercov kamarát.

Vdova Andrea Pomeje (32) tiež nevie, čo sa stalo s urnou.

Pavel Pásek v tejto súvislosti potvrdil, že s vdovou priateľa hovoril, ale tá o osude urny tiež nič nevie. Dodal, že považuje takúto situáciu za šialenú.

Podľa jeho slov sa musí zosnulý herec obracať v hrobe, ak vôbec nejaký má.

“Rodina nechcela verejný pohreb, a to ma hnevalo, pretože Jirka by si prial veľký pohreb. Nakoniec našťastie súhlasili,” povedal Pásek.

Poznamenal, že posledná rozlúčka sa, ale mala odohrať v Prahe, kde mal Pomeje kamarátov a nie v Českých Budějoviciach, kde sa síce narodil, ale už to tam nemal rád. Treba poznamenať, že rovnako, tak by si vraj prial, aby každý vedel, kde je pochovaný.

“No iste. Chcel by, aby ľudia vedeli, kde leží, aby hrob navštevovali. Ani za nič by si neprial, aby sa po ňom až takto strašne zľahla zem,” podotkol Pásek.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že herec, ktorý podľahol rakovine, nemá žiadne posledné miesto odpočinku. Zdôvodnil to tým, že otec zosnulého herca požiadal o finančnú pomoc pri zabezpečení hrobu, lebo na to rodina nemá.

“A to už je pekne dlho, čo sme o tom hovorili. Od tej doby sa neozval,” zdôraznil Pásek.

Nevylúčil pritom, že otec Jiřího Pomeje sám nevie, kde urna je, pretože tri mesiace ležala bez povšimnutia v krematóriu, a keď na to Blesk upozornil, zmizla. Mohlo dôjsť aj k tomu, že ju vyzdvihla Jirkova matka alebo sestra zosnulého, ktoré s otcom veľmi dobré vzťahy nemajú.

Jiří Pomeje zomrel tento rok 26. februára po dlhom boji proti ťažkej chorobe vo svojich 54 rokoch. Známy herec zvádzal ťažký boj proti rakovine kostí a hrtana. Posledných niekoľko mesiacov ležal v Nemocnici na Pleši. Zostala po ňom päťročná dcéra Anička.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj