Hollywood 9. júna 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Wikipedia)

Známi filmoví herci a filmoví režiséri z Hollywoodu, medzi nimi aj nositelia Oscara, sa obrátili otvoreným listom na občanov Görlitzu, aby v blížiacich sa voľbách nezvolili za primátora Sebastiana Wippela (AfD). To ale „hrozí“, lebo v prvom kole volieb v máji získal Wippel až 36,4 percent hlasov, kým Octavian Ursu (CDU), jeho protikandidát, mal 30,3 percent hlasov.

Na snímke Sebastian Wippel (AfD)

16. júna sa môže Wippel stať prvým primátorom z radov AfD v Nemecku – v takmer 60-tisícovom meste Görlitz.
V liste z Hollywoodu, ktorého iniciátorom je Michael Simon de Normier (mimochodom, všetci ostatní, ktorí list podpísali, sú prívržencami Obamu a Clintonovej) sa o. i. uvádza:

„Občania Görlitzu nevoľte nenávisť, nepriateľstvo, rozkol a vyhosťovanie. Ak zvolíte Wippela, tak vyšlete veľmi zlý signál do sveta.“

V liste sa ďalej uvádza, že v meste bolo natočených viac ako sto amerických filmov.

Simon de Normier píše tiež: „My veľmi milujeme toto mesto, ale ak v budúcnosti sa v ňom všetko zmení a zavládne v ňom nenávisť, netolerancia a nepriateľstvo voči migrantom a azylantom, tak sa ľahko môže stať, že naši filmoví producenti už nebudú produkovať svoje filmy vo vašom meste.“

Neuveriteľné vydieranie, nepriame hrozby a otvorené zasahovsnie do vnútorných záležitostí a do politiky iného štátu – v tomto prípade Nemecka.

Zatiaľ neprišla žiadna reakcia od kancelárky, aby sa voči tomuto oficiálne ohradila. A určite ani nepríde.

Veď prečo aj, keď išlo o jednoznačnú podporu CDU a tým aj kancelárky, ktorú veľmi milujú proclintonovské a proobamovské americké kruhy. Predsa vždy poslušne tancovala podľa ich muziky.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj