New York 8. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Charlie Neibergall)

Americký hendikepovaný bežec Blake Leeper nebude môcť štartovať na nadchádzajúcich MS v katarskej Dauhe. Oznámila to Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF)

Na snímke Blake Leeper

Komisia, ktorá rozhoduje o jeho žiadosti, totiž nestihla pred septembrovým podujatím zaujať stanovisko. To, či mu IAAF povolí štartovať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu, sa atlét dozvie koncom tohto roka.

Leeper sa narodil bez dolnej časti oboch nôh a behá s podkolennými protézami. Na júlových majstrovstvách USA obsadil v pretekoch na 400 metrov 5. miesto, čim sa nominoval do amerického štafetového tímu. V súčasnosti sa 30-ročný Američan snaží, po vzore Juhoafričana Oscara Pistoriusa, ktorý štartoval v roku 2012 na OH v Londýne, vydobyť si právo štartovať so zdravými atlétmi aj na podujatiach pod hlavičkou IAAF. Informáciu priniesol portál euronews.com.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj