Bratislava 18. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR)
 
Česká speváčka Helena Vondráčková vystúpi 15. júna v nitrianskom amfiteátri, kde predvedie pri príležitosti 55. výročia na hudobnej scéne svoje najväčšie hity ako Dlouhá noc (2000), Sladké mámení (1984), Pátá (1969) a ďalšie

Na snímke speváčka Helena Vondráčková

Spolu s ňou sa na koncerte predstaví aj kapela Charlie Band. „Zistila som, že ma neskutočne baví oslavovať narodeniny na Slovensku. Špeciálny koncert, ktorý som mala k svojmu jubileu pred dvoma rokmi, som si chcela zopakovať aj pod hviezdnym nebom. V Nitre sa mi toto želanie splní,“ poznamenala speváčka.
Helena Vondráčková nahrala prvú pieseň Červená řeka v roku 1964 a následne pôsobila v divadle Rokoko. V rokoch 1968 až 1970 vystupovala spolu s Martou Kubišovou a Václavom Neckářom v skupine Golden Kids, od roku 1971 už sólovo. Spolupracovala s Jiřím Kornom, orchestrom Gustava Broma i so skupinou Bacily a vydala niekoľko desiatok albumov.
Niekoľkokrát získala Zlatú platňu a Platinovú platňu Supraphonu a v roku 1965 sa stala víťazkou ankety Zlatý slávik. V ďalších rokoch sa v tejto ankete pravidelne objavovala v prvej trojici. Účinkovala aj vo filme – v roku 1968 si napríklad zahrala so spomínaným Václavom Neckářom v rozprávke Šíleně smutná princezna. Ďalej sa predstavila vo filmoch Romance za korunu (1975), Jen ho nechte, ať se bojí (1977), Trhala fialky dynamitem (1992) či Kameňák 2 (2004) a predstavila sa aj v mnohých televíznych programoch. Okrem toho sa tiež venuje hraniu v muzikáloch.
Vstupenky na koncert Helena Vondráčková a hostia 2019 sú v predaji od dnešného dňa.
 
Príspevok Helena Vondráčková vystúpi v polovici júna v Nitre zobrazený najskôr Hlavné správy.