Hekerská skupina Anonymous Europe zverejnila nové dokumenty o protiruskej kampani britských tajných služieb

Atény 8. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Paul Sakuma)
 
Hekerská skupina Anonymous Europe zverejnila ďalšiu sériu dokumentov, ktoré prezrádzajú citlivé fakty o protiruskom projekte britských tajných služieb Integrity Initiative. Skupina Anonymous Europe uviedla, že daná organizácia zahájila svoju činnosť pred troma rokmi a je financována z prostriedkov britskej vlády. Hlavným bodom jej činnosti je vedenie informačnej vojny a dezinformačných kampaní proti Rusku

Ilustračné foto

Tieto informácie uviedol portál CyberGuerrilla. Zo zverejnených dokumentov vyplýva, že tajné služby a Ministerstvo zahraničia Velkej Británie platí niektorým známym osobám za vedenie hybridnej vojny s Ruskom a odpor takzvanej „ruskej  propagande“.
Podľa ruského zdroja Integrity Initiative každoročne utráca dva milióny libier za to, aby vyššie spomínané osoby pokračovali vo vedení protiruskej propagandy. V týchto zverejnených dokumentoch sa uvádza, že na projekte sa zúčastňujú novinári, vedci, vojaci a zástupcovia politickej sféry.
„Začiatkom novembra sme zverejnili veľkú část dokumentov, ktoré sa týkajú projektu Integrity Initiative. Integrity Initiative potvrdil, že sú pravé, ale nepovažuje túto informáciu za významnú. Ani organizácia, ani jej sponzori nesplnili naše požiadavky a neposkytli žiadne záruky, že ich sieť bude použita výhradne proti ruskej dezinformačnej politike. Nedostali sme ani žiadnu reakciu zo strany lídrov EÚ a medzinárodných organizácií, a to aj napriek tomu, že ľudia vo mnohých krajinách sú týmto prípadom veľmi znepokojeni,” uvádza sa vo vyhlásení hakerskej skupiny Anonymous Europe.
Hakerská skupina zdôraznila, že bude aj naďalej zverejňovať dokumentáciu Integrity Initiative, kým nebudú splnené jej požiadavky, a to otvorené a detailné vyšetrovanie aktivít projektu Integrity Initiative na úrovni Európy.
Zverejnené dokumenty sa týkajú Nemecka, Grécka a Španielska. Týkajú sa šírenia falošných dôkazov o ruskom miešaní sa do katalánskeho referenda o nezávislosti medzi španielskými politikmi a médiami, mediálneho prehľadu o prípade Skripaľovcov a „výskumného clusteru”, ktorý sa zaoberá ruskými agentmi vplyvu v Grécku a jeho cieľom je skompromitovať lídrov strany Syriza a ďalšie „nežiaducé osoby”.
Predtým 23. novembra skupina Anonymous Europe zverejnila prvú časť dokumentov o projektu Integrity Initiative. Skupina Anonymous Europe uvádza, že Integrity Initiative zahrňuje tajné štruktúry, ktoré zasahujú do vnútorných záležitostí niekoľkých európskych štátov vrátane Francúzska,  Nemecka, Talianska, Grécka, Holandska, Litvy, Nórska, Srbska, Španielska a Čiernej Hory.
Eugen Rusnák
Zverejnené dokumenty si môžete pozrieť tu:
 
Príspevok Hekerská skupina Anonymous Europe zverejnila nové dokumenty o protiruskej kampani britských tajných služieb zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)